10.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Mimoň zaváhala a přišla o vedoucí post, domácí byli lepší

10. F. Hanuš , 12. V. Šimon , 75. J. Dufek - 70. F. Nešpor
0

Překvapení kola nás čekalo v Tuhani, kde domácí hostili celek z Mimoně, konkrétně béčko. Mimoň měla potvrdit první příčku v lize, kdežto Tuhaň by ráda vystoupila ze samotného dna tabulky. Tuhaň si nakonec došla pro výhru...

domácí hosty zaskočili a poločas vyhráli

Domácí se naprosto perfektně na hosty z Mimoně připravili. Toho názoru byli i Mimonští, kteří uznali to, že v zápase byla Tuhaň prostě tím lepším celkem. Mimo to, že domácí měli asi čtyři stoprocentní šance a neproměnili je, můžou být rádi za dva góly, které z kraje utkání Mimoni nasázeli. Góly byli oprávněné a jen podtrhli dokonalou půlku ze strany Tuhaně. Ta se prosadila již v 10. minutě, kdy útočník Hanuš Ferdinand střílel na 1:0. Na dva nula za dvě minuty zvyšoval Václav Šimon a zápas tak dostal jasný signál, že nejspíše bude v režii domácích. Poté šli domácí několikrát sami na gólmana hostů, ale branku nepřidali. Poločas za stavu 2:0.

Obdobná půle, také pro Tuhaň

Mimonští vkročili s tím, že musí vše změnit, jinak nevyhrají. Gól na 2:1 potvrdil, že hosté nic nezabalili, naopak. Jejich střelec Filip Nešpor tedy alespoň snižovat stav zápasu, když využil chyby obranné lajny v Tuhani a šanci proměnil. Tím ale seriozní snaha se zápasem cokoli udělat pro Mimoň skončila. Zapříčinil se o to gól v 75. minutě z dílny Jana Dufka, ktrý tak vzkázal Mimoni, že dnes odjedou bez bodů. Taky se tak stalo a hosté toho zrovna moc nepředvedli. Nakonec tedy podlehli skvěle připravené Tuhani v poměru 3:1.

TJ Sokol Tuhaň
Jan Černý (kapitán Tuhaně): „Vedeme si v každém zápase docela dobře, jen prostě nedáváme dost branek. Dneska jsme tu produkci konečně zlomili a odnesli to hráči z Mimoně. Dnes mě Mimoň překvapila, protože jsme čekali, že zahrají lépe, ale asi jim to dnes nevyšlo tak, jak chtěli. Myslím, že sem přijeli vyhrát vzhledem k jejich umístění, ale bez úspěchu.“

P. Heřmánek [-] - M. Beneš [-] , V. Dufek [-] , V. Šimon [-] - V. Krs [-] (65. J. Novák [-] ) , J. Dufek [-] , R. Chlumecký [-] , J. Černý [-] (70. K. Švejda [-] ) - F. Hanuš [-] , M. Krejčí [-] (75. T. Vodráška [-] ) , M. Charouzek [-]

TJ Jiskra Mimoň B
V. Parkanský [-] - M. Melichárek [-] , T. Bohme [-] , F. Nešpor [-] , V. Konopiský [-] , R. Polák [-] , D. Titěra [-] (55. M. Mojžíšek [-] ) , L. Slavík [-] , J. Pobuda [-] , M. Steinfest [-] (46. J. Opelt [-] ) , J. Vápeník [-] (46. A. Opelt [-] )

ŽK: 40. V. Dufek - 48. R. Polák , 79. J. Pobuda , 80. L. Slavík .
Místo: Tuhaň. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Volf Pavel - BÖHME Ladislav, ŠEDIVÝ Karel (N).