9.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Gólová smršť, hosté brali výhru až na penalty

0

Zatímco Polevsko bojovalo o postupové příčky, domácí se pohybovali ve středu tabulky. Měli jsme možnost shlédnout celkem osm branek v základní hrací době, což potěšilo nejednoho fotbalového příznivce. Nakonec se šlo do penalt.

Vyrovnaná půle, nikoli na skóre

První půle začla velice vyrovnaně a trvala tak skoro celých 30 minut. Ve 27. minutě se na 0:1 trefil hostující hráč Jiří Marušák, což je záložník Polevska. Vyrovnání přišlo za 4 minuty a sice, z kopaček Ondrůšky Vojtěcha, který trestal chybu hostujících. Hosté ale nechtěli do kabin odejít za remízového stavu, a tak se snažili vybojovat vedení, což se jim nakonec nepovedlo. Nic dalšího se již v poločase nestalo a my jsme se mohli těšit na hody v poločase druhém. Do kabin se odešlo za stavu 1:1.

Polevsko do půle vkročilo levou

Nástup do poločasu byl v podání Polevska tragédií. Mohl za to brzký gól na 2:1, v podání útočníka Petra Heinricha. Za další minutu skóroval Jan Brejška a hráči Polevska jen nevěřícně kroutili hlavou, co že za góly si to nechali dát. Trenér hostů pak udělal změny v sestavě a Polevsko začalo zase o trochu více šlapat. V 57. minutě snižoval Jiří Suněk. No a prozatimní remízu zařídil Marušák Jiří v minutě 70. Jenže hosté dokázali přejít do vedení, a to opětovnou zásluhou Jiřího Suňka, který tak dokázal otočit stav utkání a Polevsko bylo na koni. Radost ovšem zkazil, v 78. minutě, hráč Heinrich Petr, který tak slavil druhý zásah a po tom, co hosté neproměnili několik šancí, se hráči obou celků chystali na pokuté kopy. Tady byl úspěšnější celek z Polevska a zápas tak nakonec vyhráli na penalty poměrem 2:4.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (trenér Libchavy): „Dost našich kluků přišlo z práce a tak podobně, takže jsme věděli, že to dnes bude rozhodně těžké. Ale i přes to, že nám hodně hráčů odpadlo, jsme alespoň za ten bod rádi, i když jsme při penaltách mohli zahrát lépe.“

FC Polevsko
Jan Ramisch (vedoucí Polevska): „Vzhledem k naší a jejich pozici jsme čekali výhru, co si budeme povídat. Bohužel, k tomu jak se zápas vyvíjel, nemám co říci. Pro nás je to absolutní ztráta všech bodů, které nám v tabulce měli pomoci k lepšímu umístění.“

M. Groman [-] - P. Heinrich [-] , V. Ondrúšek [-] , J. Brejška [-] , J. Cihlář [-] , P. Bilý [-] , D. Hašek [-] (76. D. Horák [-] ) , V. Tkachenko [-] , M. Vyšohlíd [-] , P. Erben [-] , J. Králíček [-]

FC Polevsko
J. Stýblo [-] - O. Macura [-] , A. Stejskal [-] , I. Blumentritt [-] , J. Suněk [-] - M. Malič [-] , J. Marušák [-] , D. Kubát [-] (46. M. Bezouška [-] ) - J. Tománek [-] (39. R. Bezouška [-] ) , V. Veťka [-] (62. D. Kašpar [-] ) , F. Stejskal [-] -

Hráči zápasu: P. Heinrich - J. Marušák , J. Suněk .
Místo: H.Libchava. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Řeháček Lubomír ml. - HRBÁČEK Jan, PAULUS Petr.