7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

Pertoltice využili domácího prostředí, zvítězili o několik branek

16. V. Kvíz , 66. V. Kvíz , 68. J. Novák , 74. T. Rak - 45. J. Šrédl
0

Oldřichov v minulém kole nehrál a hráči byli jistě natěšení a odpočatí více než domácí hráči z Pertoltic, kteří v minulém ligovém klání utržili vyloženě výprask od Mimoně B. Navíc hráli na domácí půdě, takže spravit si chuť po zpackaném posledním utkání, bylo na programu dne...

Celkem vyrovnaná hra o gólu na každé straně

Zápas začal velice vyrovnaně a měli jsme možnost shlédnout poměrně pohledný poločas, ve kterém jsme viděli dvě branky. Tu první měl na svědomí v 16. minutě domácí hráč, s desítkou na zádech, Václav Kvíz a do vedení šli tedy domácí. Hra pokračovala s velkým nasazením, které zúročili i hráči hostů, když vyrovnával v poslední minutě základní hrací doby, hráč Jakub Šrédl a zápas tak byl opět padesát na padesát. Do odpískání konce se již nic důležitého nestalo a do šaten se odešlo za stavu 1:1.

Další góly pro domácí, rozhodčí rozdával kartu za kartou

Druhá půle začala vyrovnaně, tak jako ta předešlá, ovšem nikoli na branky. Po 60. minutě se teprve začali dít věci. Hlavní rozhodčí začal pískat zákroky, které trestal možná až zbytečně přehnaně, vzhledem k podmínkám, jako byl například nerovný terén. Také při některých situacích špatně vyhodnotil úmysl hráčů, ale sudí je pánem na hřišti a tak se to musí respektovat, ať už si o jeho verdiktech myslíme cokoliv. V 66. minutě, na 2:1, dával již podruhé Kvíz Václav, který ale i podle výpovědi vlastních fanoušků, stál ve dvoumetrovém ofsajdu, takže ani pomezní nemohou usínat s čistým svědomím. Tyto události poměrně otrávili hráče hostů a po zbytek zápasu spíše dohrávali ve znechucení, než odhodlání zápas otočit. Dvě minuty poté skóroval Jakub Novák, což Oldřichov úplně odrovnalo a poslední branku v utkání zařídil Tomáš Rak, v 74 minutě. Zápas tak skončil za stavu 4:1 pro domácí Pertoltice.

TJ Jiskra Nový Oldřichov
Vladislav Satranský (trenér Oldřichova): „Nic jsme neočekávali, spíše jsme doufali v to, že budeme poprvé v soutěži bodovat. To se nám ale nepovedlo a to více nás to mrzí, protože na tohoto soupeře jsme dnes měli, tak jako v některých dalších zápasech s předešlými kluby. Musím ale přiznat, že si ty zápasy de facto prohráváme sami. Dnes se pod hrou výrazně podepsali sudí, ale v každém případě se na ně vymlouvat nebudu, patří to k tomu.“

FK Pertoltice pod Ralskem
V. Uličný [-] - J. Mynařík [-] , V. Kvíz [-] (68. D. Lupoměský [-] ) , J. Novák [-] , T. Rak [-] , P. Kolda [-] , J. Fedák [-] (75. P. Okénko [-] ) , J. Švimberský [-] , M. Švík [-] , J. Miler [-] (46. M. Smolej [-] ) , M. Škváro [-]

O. Vitouš [-] - Z. Veselý [-] - M. Venclíček [-] , F. Jonáš [-] , J. Šrédl [-] , J. Dvoram [-] , J. Mondok [-] , P. Nemlein [-] , M. Satranský [-] , P. Sedláček [-] , M. Semerád [-]

ŽK: 66. M. Škváro - 33. F. Jonáš , 64. Z. Veselý , 66. J. Šrédl , 67. J. Mondok , 68. P. Nemlein , 76. M. Satranský . ČK: 65. Z. Veselý .
Hráči zápasu: P. Kolda , T. Rak , V. Kvíz - O. Vitouš , J. Dvoram , M. Satranský .
Místo: Pertoltice. Počet diváků: 70. Rozhodčí: Janovský Michal - MAREK Miloš, ŠVEC Martin.