7.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Poněkud vyrovnaný zápas, nakonec rozhodovaly penalty

0

Ještřebí hostilo Okna, tedy tým z druhého konce tabulky. Očekávala se tedy jasná výhra domácích a nikdo ani nečekal obzvláště velké komplikace ze strany hostů. Ty se ale s rolí slabšího nesmířili a domácí pořádně potrápili, až do konce...

Okna překvapivě ve vedení, bojovalo se po celou půli

První poločas začal rychlou a studenou sprchou pro hosty, když domácí hráč Kněžour Martin, v 7. minutě poločasu, vsítil úvodní branku a poslal svůj tým do vedení. Ve 13. minutě ovšem stihl odpovědět hostující hráč Čeněk Horecký a gólový stav tak byl vyrovnán. Utkání bylo vyrovnané až do 34. minuty, kdy se nečekaně za hosty trefil Josef Salač a Okna tím pádem vedli. Do konce hrací doby byli hráči Jestřebí trochu překvapení a nejspíše byli rádi za odchod do šaten za stavu 1:2.

Domácí srovnali, nakonec se šlo do penalt

Druhá půle byla ze strany Ještěbí odlišná oproti půli první. Hráče hostů se snažili přitlačit na jejich polovinu a k jejich bráně. S produktivitou se potkali v 53 minutě, když srovnával stav utkání na 2:2, kapitán a šutér domácích, Jakub Pilař. Hosté hrozili především z brejků, což byla asi jediná možnost jak dát rozhodující branku, neboť Jestřebí na míči dominovalo. Do konce zápasu již domácí nezvládli vsítit vítězný gól a musely se kopat penalty. Ty nakonec zvládli v poměru 4:3 domácí a tak se z celkové výhry mohli radovat, právě oni.

TJ Jestřebí-Provodín
Pavel Kolář (vedoucí Jestřebí): „Očekával jsem jednoznačně snazší utkání, ale Okna nás překvapily a znepříjemnili nám co mohli. Už zápas před tímhle, mě přesvědčil o tom, že my nemůžeme mít ambice na postup do vyšší soutěže. Utvořili jsme nový tým, neboť jsme hráli pod Doksy B, ale hráči se stále rozehrávají a ještě na to skutečně nemáme.“

TJ Okna
Michal Grolmus (brankář Oken): „Očekávali jsme prohru, protože Jestřebí je pro nás jeden z těch silnějších týmů a tak jsme za bod vděční a rádi. Vůbec, že jsme dali podobnému týmu dva góly je pro nás úspěch a rádi bychom na něj navázali i do příště.“

M. Procházka [-] - J. Ješeta [-] , M. Žižka [-] , L. Trnečka [-] , L. Prkno [-] (70. J. Říha [-] ) , J. Pilař [-] , J. Němec [-] (90. J. Najman [-] ) , M. Kolařík [-] , M. Kněžour [-] (16. J. Trhlík [-] ) , T. Karas [-] , L. Gabriel [-]

TJ Okna
M. Grolmus [-] - M. Zlatník [-] , J. Zeman [-] (52. P. Havrlant [-] ) , Č. Horecký [-] , P. Halgaš [-] , D. Svoboda [-] - D. Kadleček [-] , P. Mádl [-] (70. L. Doleček [-] ) , M. Henc [-] (83. L. Novotný [-] ) - J. Salač [-] , V. Mojžíš [-] -

ŽK: 27. T. Karas , 75. L. Gabriel - 6. P. Halgaš , 55. D. Kadleček , 86. P. Havrlant .
Místo: Jestřebí. Počet diváků: 50. Rozhodčí: German ml. Robert - ŠPÁTA Vladimír, ŘEZÁČ Josef.