--

Meteor dostal na cestu dolů další nášup, tentokrát jej vyškolily Zápy

21. J. Petržílka , 53. P. Putz , 89. J. Duben , 90. F. Hakl
0

V Zápech nešlo z hlediska bodů prakticky o nic. Meteor už je delší dobu ze hry a pád do divize jej nemine, Zápy figurují v klidných vodách středu tabulky. Domácí tak mohl hnát dopředu fakt, že se tímto utkáním loučili pro tuto sezonu s domácím publikem. Meteor hrál opět jen o čest a sérii třech proher v řadě jistě nechtěl prodloužit o další.

Do poločasu se hosté ještě celkem drželi.

Neuběhlo ani dvacet minut a domácí se málem radovali. Kalivoda nebezpečně centroval do vápna na Petržílku, který svým hlavičkovým pokusem dokázal Michnu v bráně hostů překonat. Toho však dokázal jeden z obránců zastoupit vlastním tělem, od něhož se míč odrazil do břevna a ven mimo tři tyče. Meteor tedy pohromu odvrátil a to na rovné tři minuty. Právě tak dlouho totiž trvalo Petržílkovi aby se po rohovém kopu dostal do další příležitosti a na podruhé se již hlavou dokázal trefit přesně – 1:0. Po zbytek prvního dějství se zdálo, že Zápám toto vedení stačí, na druhé straně se Meteor snažil sice vzchopit, ale do větší šance se nedostal.

Po rychlé pojistce přišly finální údery až v závěru.

Domácí fandové si poslední zápas svého týmu za svitu slunka užívali a fotbalisté je za to dokázali rychle odměnit i ve druhém poločase. Po sérii několika rychlých a přesných přihrávek se balon dostal na nohu Putze a ten Michnu bez problémů prostřelil – 2:0. Meteor se nevzdával a snažil se útočit, zkušení domácí ale jejich snažení i nadále pacifikovali a utkání kontrolovali. Když už se střelci obou týmů k zakončení přece jen dostali, oba brankáři byli připravení. Na další gólovou radost si tak diváci museli počkat až do úplného závěru. V osmdesáté čtvrté minutě to ještě nepřišlo. O zakončení se snažil Kalivoda, svou ránu z vnitřku velkého vápna však směroval jen do břevna. V osmdesáté deváté už ano. Duben si naskočil na přímý kop svého týmu a hlavou míč posunul za bezmocného Michnu – 3:0. A to nebylo vše, po minutě když už běžely poslední vteřiny utkání, dostaly Zápy poslední příležitost v podobě rohového kopu. Na přední tyči si na něj perfektně naskočil Hakl a gólový účet uzavřel na 4:0 pro domácí. Meteor tedy prodlužuje své čekání na nějaké ty body útěchy, Zápy se s domácími příznivci rozloučily jak se sluší a patří.

Autor článku: František Jaroš