15.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Malenovické El Clásico našlo vítěze až v penaltovém rozstřelu

0

Před skvělou diváckou kulisou, za kterou by se nestyděl ani leckterý tým MSFL a také za ideálního počasí nastoupily oba týmu k očekávanému derby s odhodláním urvat body pro sebe.Prvních dvacet minut se oehrávalo v režii domácích, hosté dokázali do půle srovnat Bořutou. Ve druhém dějství šly Tečovice dokonce do vedení, o všechny body je však připravila výstavní trefa Střelce. V penaltové loterii se radovali domácí po vítězství na penalty 8:7 a berou bod navíc. Derby nabídlo čtyři branky a také penalty a diváci se určitě nenudili.

Již v sedmé minutě tefil David Bartoň šibenici

V sousedském derby před dvoustovkou diváků zahájili utkání  lépe domácí, když už v 7.minutě trefil Bartoň z dvaceti metrů šibenici branky hostí. Domácí měli zkraje mírně navrch, hostující obrana s novou tváří na pozici stopera musela řešit několik dobrých příležitostí domácích hlavně po centrovaných míčích ze strany. Pak se hra vyrovnala, hosté nejprve trefili Frkalem břevno domácí klece a dokázali vyrovnat ve 40´  Bořutou, který poslal hlavou míč do Juráňovy branky po centru od Plachého. Svěřenci nového trenéra Tečovic Aleše Ondíka tak odcházeli do kabin za přijatelného stavu 1:1 a vše bylo před druhým dějstvím otevřeno. Domácí tým měl v úvodu mírnou převahu, kterou ale nedokázal více zužitkovat a byl za to po zásluze potrestán.

Ve druhém poločase se hosté osmělili více a dokázali si zpočátku vytvořit převahu, když ve 48´střílel po Plachého centru Frkal hlavou těsně vedle, Škarkovu ránu ze dvaceti metrů Juráň s námahou vyrazil a po Vopatřilově centru zprava trefil Frkal pouze blok z domácích beků. Domácí zahrozili přízemní střelou Lhotského a po rohovém kopu hlavičkou Strušky pouze do Křížkovy náruče. V 62´po nákopu Vladimíra Šnajdra dokázal Bořuta zpracovat míč a uvolnil nabíhajícího Vopatřila, který poslal hosty do vedení 1:2 přes padajícího Juráně.  Domácí zatroubili po obdržené brance do útoku i po vehementní domluvě z lavičky a po samostatné akci vyzkoušel brankáře hostí Torma. Nebezpečné byly i rohové kopy, které hosté odvraceli někdy se štěstím. V 71´po trestném kopu vymetl šibenici Křížkovy branky kopem přes zeď Střelec a vyrovnal na 2:2. Pak ještě jednou Torma střílel mimo branku a netrefil se ani Jakub Bartoň z dobré pozice na hranici pokutového území. Na druhé straně Chudárek z trestného kopu z 20 m trefil pouze do zdi a pět minut před koncem Bořuta po centru Frkala dokázal zpracovat míč ale následnou střelu poslal nad. Utkání tak skončilo v základní hrací době remízou.

V penaltové loterii se štěstí usmálo na domácí

V následujícím penaltové rozstřelu se radovali domácí po vítězství na penalty 8:7 a berou bod navíc. Oba golmani byli jedenkrát úspěšní takže se rozholo až v deváté serii, kdy domácí brankař Adam Juráň vychytal tečovického exekutora a rozhodl o tom, že bonusový bod zůstane v Malenovicích.

FC Malenovice
Josef Juráň, trenér: Remíza v derby je pro mne menším zklamáním, úvod zápasu nám přitom vyšel na jedničku. Kluky však musím pochválit za bojovnost, kdy dokázali srovnat nepříznivý stav, ale do dalšího utkání v Přílukách budeme muset odčinit některé nedostatky....

TJ Sokol Tečovice
Vladimír Kundera, funkcionář: Začátek utkání patřil domácím, nám se podařilo vývoj utkání obrátit, vyrovnávající branka padla po velmi přísně nařízeném trestném kopu. Bod bereme, při penaltách jsme měli trochu smůly, ale ty jsou vždy loterie...

A. Juráň [-] - J. Dorotík [-] , R. Střelec [-] , M. Bartoň [-] , V. Gazda [-] - M. Struška [-] , T. Lhotský [-] , L. Brázda [-] , D. Torma [-] - J. Bartoň [-] , D. Bartoň [-]

M. Křížek [-] - I. Bořuta [-] , V. Šnajdr [-] , L. Balcárek [-] , Z. Šnajdr [-] , J. Vopatřil [-] , D. Škarek [-] , J. Plachý [-] , R. Chudárek [-] , R. Závoda [-] (85. M. Křen [-] ) , M. Frkal [-]

ŽK: 40. M. Bartoň , 69. D. Bartoň - 70. V. Šnajdr , 75. M. Frkal .
Hráči zápasu: A. Juráň , D. Bartoň - J. Vopatřil , M. Frkal .
Místo: Malenovice. Počet diváků: 200. Rozhodčí: DOKOUPIL Tomáš - DVOŘÁK Petr, MATUCHA Jiří.