24.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Loucká naděje žije - záchranářský souboj v Bítovčicích Luka zvládla!

0

Zápas o záchranu a k tomu s nádechem derby, to byl zápas Bítovčice versus Luka nad Jihlavou "B". V zápase šlo o bytí a nebytí v soutěži, průběh tomu odpovídal, hosté nakonec dobrým výkonem uspěli, vyhráli 0:2 a přiblížili se záchraně.

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal

Louckému áčku už v A třídě o nic nejde, a tak mohl trenér Žatečka využít služeb "áčkářů", kteří měli v průběhu zápasu rozhodně co nabídnout - jak Milan Bratršovský, tak Martin Boháček s Danielem Horáčkem patří ke stavebním kamenům výběrů Zdeňka Hlávky staršího, pro Horáčka se navíc jednalo o pikantní souboj, jelikož je rodákem z Bítovčic. Samotný zápas měl od první minuty náboj a jiskru, domácí začali lépe, drželi míče, aktivně napadali loucké hráče, kterým chvíli trvalo, než se s nastoleným bítovčickým trendem srovnali. Loučtí se nemohli v prvních několika minutách dostat do hry, Bítovčice však z úvodního tlaku a presinku žádnou tutovou šanci nevytěžily. Jediným výsledkem byla střela z dvaceti metrů, kterou v klidu kryl Babínek. Po dvaceti minutách už se o slovo přihlásili i hosté z Luk, konkrétně Milan Bratršovský. Zkušený středopolař si vzal míč, projel přes čtyři protihráče jak nůž máslem, ocitl se sám před Kučerou, ten svůj tým ale podržel a nepřipustil změnu skóre. Od této chvíle hosté hru vyrovnali a začali se dostávat více do hry. Bítovčice se nadále snažili, ale výborný zápas odehrál nestárnoucí Martin Kubeš na stoperu. Pak měli šanci Luka, opět sám před Kučerou byl Martin Boháček, ale ani tentokrát se skóre neměnilo. Ne že by Boháček mířil nepřesně, gól vsítil, ale pro ofsajd nemohla být branka uznána. Pak se do velké šance dostali i domácí, závar na malém vápně ale loučtí s vypětím všech sil ustáli. Luka kontrovala několika střeleckými pokusy, ale ty mířily jen do míst, kde stál Kučera. Poslední tečku za poločasem udělal domácí Láznička, který dobrou střelou z otočky značně protáhl Babínka v brance Luk. Poločas tak i přes šance skončil 0:0

Posily z áčka rozhodly zápas

Druhou půlku začali lépe opět domácí, nepříjemnou razantní střelu Babínek kryl, ale měl štěstí, že šla jen doprostřed branky. Pak se o slovo přihlásila Luka, konkrétně opět Martin Boháček, šel sám dvakrát na brankáře, ale ani jednu ze svých šancí neproměnil. Pak přišla 56. minuta a první změna skóre a nemohl u toho chybět Martin Boháček. Kopala se standartní situace cca 25 metrů od branky, Boháček si vzal míč a napálil jej kousek od vinglu nechytatelně - 0:1. Poté domácí začali hrát totální fotbal, dky se snažili útočit všemi možnými prostředky, ale loucká obrana dnes působila oproti jiným zápasům velmi konsolidovaně. Bítovčice do soupeře bušily, seč jim síly stačily, ale Luka se dnes mohla spolehnout na posily z áčka, které v těžkých chvílích podržely míč a dokázaly si nahrát. Luka chodila do brejkových situací, ale všechny končily buď na rukavicích Kučery, nebo mimo prostor branky. Blížil se konec zápasu, když Luka udeřila podruhé. V 88. minutě přišel dlouhý nákop za obranu, přišel závar a míč se najednou zjevil u nohou Daniela Horáčka, který zakončoval do prázdné branky - 0:2

SK BUWOL METAL Luka n.Jihl. B
Martin Žatečka - trenér: "Na tom, že se hrál zápas dvou posledních týmů, tak si myslím, že se hrál vynikající fotbal. Hrálo se důrazně, byly tam hezký akce, padl krásnej gol, oba gólmani chytali dobře. Ale vyhráli jsme zaslouženě, těch tutovek jsme měli víc jak soupeř a i kluci vzadu to zvládli bez větších zaváhání. Hodně nám pomohli kluci z áčka. Jestli to nakonec bude stačit, to se teprve uvidí.

FC Bítovčice
L. Kučera [-] - J. Hrad [-] (73. M. Jára [-] ) , L. Pokorný [-] , Z. Kourek [-] , P. Dvořák [-] , P. Horáček [-] , L. Komárek [-] , R. Fejta [-] , J. Diviš [-] , J. Láznička [-] (59. M. Vondrák [-] ) , V. Caha [-]

J. Babínek [-] - T. Munduch [-] (34. M. Guth [-] ) , M. Poláček [-] , O. Brázda [-] , L. Boháček [-] (46. R. Hájek [-] ) , M. Boháček [-] , D. Horáček [-] , J. Čermák [-] (88. M. Pekárek [-] ) , M. Kubeš [-] , V. Rychlý [-] , M. Bratršovský [-]

ŽK: 55. L. Komárek , 57. J. Láznička , 68. M. Vondrák - 25. O. Brázda , 69. R. Hájek .
Hráči zápasu: M. Boháček , M. Bratršovský .
Místo: Bítovčice. Počet diváků: 82. Rozhodčí: ŠUHAJ Filip - WENDL Miroslav, NOVÁK Filip.