33. O. Šípek , 57. L. Dvořák , 70. O. Šípek (p.) , 76. D. Pozníček - 29. P. Čapek , 31. M. Štancl
0

Velmi zajímavý průběh mělo střetnutí mezi favority z Vltavína a Benešovem...

Benešov začal výborně

Vltavín musel kvůli absencím nastoupit v improvizované sestavě a v úvodu se tak logicky tým trenéra Kronďáka trochu hledal. A Benešov toho dokázal využít. Ve 22. minutě byla písknuta penalta po faulu na Kučabu a Pavel Čapek se štěstím uspěl - brankář sice jeho první střelu vystihl a vyrazil, ale na dorážku už byl krátký – 0:1. A o dvě minuty už hosté vedli dokonce o dvě branky. Štancl se dostal k odraženému míči a tvrdou ránou za Pávkovu tyč z pětadvaceti metrů zvýšil na 2:0. Gólově bohatou pětiminutovku završil pro vývoj utkání nesmírně důležitý gól vltavínského Šípka, který snížil na rozdíl jediné branky a probral domácí mužstvo k lepšímu výkonu – 1:2.

Domácí šli za obratem

Vltavín měl ve druhé půli jasný cíl – nejen vyrovnat, ale i otočit zápas ve svůj prospěch. A Benešovští mu tyto úmysly moc nekomplikovali, domácí byli ve druhé půli jasně nebezpečnějším celkem. V 57. minutě Lokotka srovnala na 2:2 po rohovém kopu. K centru se protlačil obránce Dvořák a Stareček byl pokořen. Benešov si pak přece jen uvědomil, že pouhá defenziva by byla cesta do pekel a začal opět hrát s míčem. Šanci si ale nevytvořil, a tak bylo živo před Starečkem. Ten nejprve vytěsnil nebezpečnou střelu, ale v 70. minutě čelil ještě složitější situaci – pokutovému kopu. Míč si po faulu hostů postavil Šípek a proměnil – 3:2. A o sedm minut už bylo definitivně jasno. Pozníček se prosadil po přesném pasu do šestnáctky a bylo to už 4:2. Domácí si závěr po úspěšném obratu pohlídali a v boji o čelo tabulky tak neztratili.

Byli jste na zápase, neby jste byli přímými účastníky na hřišti? Ohodnoťte jeho úroveň nebo oznámkujte výkon rozhodčího a jednotlivých hráčů!

FK Loko Vltavín
Radek Kronďák (trenér): „Trápila nás zranění, takže jsme nastoupili v sestavě, ve které normálně nehrajeme. V začátku zápasu se to projevilo, moc dobré to nebylo… Ale tím, že jsme vzápětí po druhé brance snížili, jsme se dostali zpět do zápasu. Jak už to u nás poslední dobou bývá, hodně zápasy otáčíme z 0:1 na vítězství, tentokrát jsme to vzali z 0:2. Ale je vidět, že pro něco trénujeme a zvládli jsme zápas kondičně, ať jsme byli jakékoliv sestavě, a skóre nakonec otočili. Za hráče zápasu označím záložníka Šípka a obránce Dvořáka, který si to zvlášť za druhou půli určitě zaslouží. Skoro tři čtvrt roku pořádně nehrál, dnes dal gól, na další nahrál.“

SK Benešov
Luboš Zákostelský (trenér): "Rozhodlo to, že jsme dali druhý gól, ale domácí hned snížili, dostali se na koně a od té doby jsme ztratili jistotu ze začátku zápasu, kdy jsme domácí jasně přehrávali, vytvářeli si šance, ze kterých jsme dvě proměnili. Pak už bylo v druhém poločase jen otázkou času, jak to domácí dohrají. Dostali jsme na 2:2 z rohu, třetí gól z penalty a po otevření hry i závěrečnou braku na 4:2, bylo po zápase. Velká škoda, protože utkání jsme rozehráli velice dobře."

O. Koblenc [-] - M. Komárek [-] , M. Macháček [-] , L. Dvořák [9.0] , M. Uvíra [-] (46. J. Vokoun [-] ) - R. Macháč [-] , L. Láncz [-] (84. V. Valíček [-] ) , O. Šípek [9.0] , O. Janda [-] (67. M. Šmihel [-] ) , D. Mařík [-] (74. D. Pozníček [-] ) - J. Hodas [-] -