--

--

Tachov vybojoval tři body i s Vltavínem

0

Bojující Tachov znovu zabodoval a to podruhé za sebou naplno. Domácí Západočeši přehráli Vltavínu o jednu branku, vítězný gól vstřelil v závěru první půl Martin Hoffman.

Vše podstatné nabídla první půle

Nesmírně důležité utkání čekalo na Tachov proti Vltavínu. Hostující celek pohybující se v popředí tabulky v minulém utkání otočil duel s Benešovem, Tachov vyválčil tři body ve Dvoře Králové. Západočeši ani zdaleka nevzdali boj o udržení a chtěli se po utkání co nejvíce dotáhnout na první nesestupový Kolín.

Velmi dobře do utkání vstoupil Tachov. Už v šesté minutě se domácí fanoušci mohli radovat z úvodní branky. Na centr z pravé strany si výborně naskočil František Dvořák a poslal domácí fotbalisty do vedení – 1:0. Druhou branku mohli svěřenci Pavla Vaigla přidat po střele za vápnem, jenže Pávek vytáhl dobrý zákrok a míč vyrazil. Rozuzlení utkání přišlo už v závěru prvních čtyřiceti pěti minut. Nejprve vyrovnal Ondřej Šípek. Krásná střela z otočky skončila na břevně a Ondřej Šípek nikým nekrytý hlavičkou překonal Houdka – 1:1. A za dvě minuty si Tachov vzal zpět své ztracené vedení. Ve vápně se koníčkem prosadil Martin Hoffman2:1

Vltavín neproměnil své šance, Tachov udržel hubené vedení

Druhá půlka už žádnou branku nenabídla, ale o šance nebylo nouze. Už v první minutě druhého poločasu se Vltavín dočkal další vyrovnávací branky, jenže sudí ji kvůli ofsajdu neuznali. Další šance už Vltavínští neproměnili, tudíž Tachov bral tři body za velice cenné vítězství 2:1.