21.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Hrstka popravil Osek hattrickem

0

Hráči Viktorie Velký Osek přijeli na plac Libodřic s touhou poprat se o body. A začali dobře, ujali se poločasového vedení 1:2. Jenže v druhé půli přidal dvě branky už jen domácí Marek Hrstka a otočil utkání. V hektickém závěru pak došlo i na dvě červené karty, po jedné na každé straně. Domácí se tak odpoutali od nejvíce ohrožených týmů, Osek zůstává předposlední.

Libodřičtí v první půli nestíhaly

Domácí tým měl z mladých a běhavých hostů obavy a ty se ukázaly jako oprávněné. Libodřičtí si nedokázali přihrát a hosté je zatlačili na jejich polovinu. Skóre utkání se měnilo poprvé již v sedmé minutě, kdy na konci kombinační akce byl Viliam Bayer a ten se v těchto situacích málokdy mýlí - 0:1. A útok za útokem se valil na Kolářovu branku, jenže ten měl o víkendu svůj den. Mnoho šancí osecké Viktorie vychytal a nebo její hráči nedokázali zakončovat přesněji. Fotbalisté Libodřic se těžo dostávali za půlící čáru. Ale mají ve svém týmu Marka Hrstku. Z dvaceti metrů poslal první střelu na bránu a ta zapadla přesně k tyči - 1:1. Jenže ani tato branka nezměnila nic na obrazu hry a po další kombinaci zakončoval Petr Špaček - 1:2. Později mohl Osek jen litovat, že poločasový stav byl pouze takový.

Bojovnost domácích slavila úspěch

Do domácích borců nalil trenér Lanc v kabině živou vodu. Týmová bojovnost najednou slavila úspěch. Bylo hodně znát, že domácí chtějí výsledek otočit a osecké borce toto vykolejilo. Po pár minutách nechali volného Marka Hrstku a ten lobem přes gólmana opět srovnal - 2:2. Zbývala ještě dlouhá doba do konce utkání a všichni tušili, že jeden gól může být ten rozhodující. Velkou šanci na něj měli hostující hráči, kteří šli ve dvojici sami na Koláře, ale ten jim lapil finální přihrávku. A tak se dočkali domácí. V dlouhém sprintu se stoperem Viktorie se ocitl Sova, proti nim vyběhl gólman Kalinec, ale Sova stačil prostrčit balón na druhou stranu šestnáctky, kde osamocený Marek Hrstka završil svůj hattrick - 3:2. Taktickým výkonem i za pomoci zdržování si domácí výsledek už pohlídali. V závěru se ještě strhla karetní hra v červených. Nejprve Sova za protesty viděl druhou žlutou kartu a následně i červenou a v poslední minutě fauloval v souboji Hrstka Kalince. Po tomto zákroku padl i čtvrtý gól, který ale sudí neuznal právě pro faul. Ve snaze rychle rozehrát míč se Kalinec postrkoval s Hrstkou a brankář Viktorie za to viděl červenou kartičku.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Bylo to vydřené a s odřenýma ušima. Soupeř nás v první půlce rozebíral a jen díky výborným zákrokům Koláře jsme neprohrávali víc. O poločase jsem kluky nabádal k vyšší bojovnosti už kvůli divákům, kteří na nás chodí v hojném počtu. A vyplatilo se. Fakt vydřené... Snad nás to nakopne, ještě bych rád s týmem získal pět bodů.

FK Viktorie Velký Osek
Jiří Sodoma, vedoucí mužstva: V prvním poločase jsme domácí téměř nepustili za půlku hřiště, měli jsme snad šest šancí, ale vedení jen 1:2. Do druhého poločasu nastoupili domácí jako vyměnění a podařilo se jim vyrovnat. Kdyby se nám podařilo vyřešit lépe brejk a znovu jít do vedení, tak už bychom to asi ustáli. Ale naopak jsme to byli my, kdo inkasoval. Musíme zdolat příště Plaňany.

M. Kolář [-] - M. Hrstka [-] , P. Škopek [-] , M. Hovorka [-] , M. Pánek [-] , P. Sova [-] , L. Pohanka [-] , R. Medlen [-] , D. Oliva [-] , J. Košík [-] (90. D. Mlázovský [-] ) , P. Heverle [-]

P. Kalinec [-] - S. Karban [-] (57. M. Munzar [-] ) , J. Karban [-] (80. J. Sodoma [-] ) , M. Koška [-] , P. Špaček [-] , M. Koubek [-] , L. Černý [-] , V. Bayer [-] , A. Sixta [-] , Š. Šmiřák [-] , J. Skala [-]

ŽK: 34. D. Oliva , 61. M. Hrstka , 85. P. Sova , 85. J. Košík - 59. J. Karban . ČK: 89. P. Sova - 90. P. Kalinec .
Hráči zápasu: M. Kolář , M. Hrstka - A. Sixta , J. Karban .
Počet diváků: 59. Rozhodčí: Kosina Ladislav - NĚMEC Ladislav (N), HOŠEK Václav (N).