--

--

--

0

Lídr tabulky padl v posledním domácím zápase s Líšní, které pomohl výborný výkon brankáře Zádrapy

Vstup do utkání měli domácí vydařený, když už v 5.minutě se po centru Texla zprava prosadil hlavou Tunis. O pět minut později byl opět v tutovce Yunis, hosty zachránila levá tyčka. Líšeň se dostal do zápasu v podstatě náhodou. Ve 25.minutě posoudil rozhodčí souboj Texla s Králem jako nedovolený, kopala se penalta, kterou hostující kapitán Čampa proměnil a bylo srovnáno. Ještě do přestávky mohla jít Sigma opět do vedení, ale Yunise v další tutovce vychytal brankář.

Hned na začátku druhého poločasu hosté přečkali další olomoucké šance. Nejprve Yunis po přihrávce Texla už nestačil dobře trefit míč, poté gólman zneškodnil tutovku Mináře, vyrážel před sebe, Danis pak minul poloodkrytou bránu. Hosté čekali na brejky a jeden se jim povedl, v 69. minutě trefil Halaška levou tyčku. Sigma B v posledním utkání sezony doplatila na neproměněné šance. V závěru zápasu byl dvakrát sám před brankářem Danis, ale líšeňský gólman stačil v obou případech míč vyrazit. A nedáš-dostaneš, to ve fotbale platí, tři minuty před koncem hosté dohráli brejk a zvítězili 1:2. Porážka ale nemohla vzít domácím radost z povedené a postupové sezony, takže se po utkání slavilo s postupovými tričky, pohárem a rychlými špunty.

SK Sigma Olomouc B
Augustin Chromý, trenér Sigmy: V několika zápasech se nám podařilo nepříznivý vývoj zlomit, dnes se to nepovedlo, to štěstí nám tentokrát chybělo. Museli jsme také brzy střídat dva hráče po zranění, místo nich tam nastoupili dorostenci, kteří hráli včera celý zápas v Mladé Boleslavi. A také oni to zvládli v tom náročném počasí dobře, neměli to jednoduché.

SK Líšeň
Miroslav Král, obránce SK Líšeň: Začali jsme velmi vlažně a soupeř nás rychle potrestal. Olomouc hrála velmi dobře a vytvářela si šance. Po přeházení sestavy na čtyři obránce jsme začali konečně trošku hrát a soupeře zatlačili. Vytvořili jsme si šance i my, ale gól padl až po penaltě, kterou proměnil Ruda Čampa. Poté tlak domácích v těžkém počasí opadl a poločas se jen dohrával. Druhá půle začala stejně vlažně, jak končila první, ale pak převzali otěže zápasu domácí. Vytvořili si několik šancí, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. My jsme hrozili z brejků, z prvního Halaška nastřelil tyč a z druhého vstřelil vítěznou branku Kuba Milotínský po fantastické přihrávce Halašky. Domácí chtěli ještě vyrovnat, ale to se jim nepovedlo a v poslední minutě jsme běželi sami na brankáře, teda konkrétně já, ale zvolil jsem špatně načasovanou přihrávku a gól už nepadl.

Š. Spurný [-] - J. Texl [-] , O. Ševčík [-] , J. Štěrba [-] , V. Jemelka [-] - J. Hladík [-] , L. Kalvach [-] , F. Richter [-] (87. J. Kotouč [-] ) , J. Vichta [-] (59. M. Minář [-] ) , D. Fišer [-] (49. Š. Danis [-] ) - J. Yunis [-]