15.kolo, Plzeňský | Plzeň - Sever | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Šachovou partii rozsekly až penalty!

0

Duel dvou sousedů v tabulce nakonec přinesl vyrovnaný fotbal a vše musely po bezbrankové remíze vyřešit až pokutové kopy.

První vzájemný duel obou celků zvládli na podzim lépe Blatničtí, kteří uspěli 3:1. Diváci, kteří se dnes sešli v počtu zhruba padesáti fanoušků, tak prahli po odvetě. Jenže ani gólových hodů a ani výhry se nakonec nedočkali. Ale nepředbíhejme. První poločas rozhodně měl co nabídnout, všemu ovšem chybělo koření fotbalu - góly. Domácí spoléhali na střely z dálky, vesměs ovšem chyběla střelcům lepší muška. To za hosty zlobil hlavně Mestl, který se dvakrát zjevil sám před Kozlerem, ovšem vždy při pokusu o obstřelení minul zařízení. Poločas tak dospěl do svého závěru a skóre bylo po prvních pětačtyřiceti minutách stejné jako na začátku.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš neměnil, byl to opět smolař Mestl, který v dobrých šancích selhal a nakonec pro něj duel skončil předčasně pro zranění. Výron naordinoval tomuto hráči neplánovanou pauzu, což po podobném zranění Čecha v minulém kole není pro hosty vůbec dobrá zpráva. Nakonec to byli ale domácí, kteří mohli v závěru rozhodnout. Hrdinou se mohl stát Tomáš Kříž, ovšem orazítkoval pouze tyč.

Duel tak dospěl k rozstřelu, ve kterém se střelcům dařilo. Hosté proměnili všech pět ran, domácí ovšem o jednu méně, když se zaskvěl gólman Karban. Bonusový bodík si tak na cestu přibalila do batůžku Blatnice.

TJ Olympie Kožlany
Švamberg Jiří: „Z mého pohledu bojovné a férové utkání. Byli jsme aktivnější v první půli, soupeř byl ale z brejků nebezpečnější. Po přestávce se karta trochu obrátila, my už se k ničemu moc nedostávali a nakonec jsme i měli štěstí, že jsme neinkasovali. Škoda rozstřelu, který rozhodla jediná neproměněná penalta.“

TJ Slovan Blatnice
Štýs Roman: „Vyrovnaný zápas. My jsme měli trochu více ze hry a možná i šancí, které jsme bohužel neproměnili. Penalty jsou loterie a povedlo se nám všechny dát, takže máme dva body z venku, což je dobré.“

O. Kozler [-] - J. Švamberg [-] , J. Vlček [-] , M. Beneš [-] - L. Tupý [-] (70. J. Herynk [-] ) , J. Hromada [-] (75. A. Čížek [-] ) , T. Kříž [-] , D. Denk [-] (84. P. Jícha [-] ) , M. Kulhánek [-] - J. Šnajdr [-] , L. Štrunc [-]

T. Karban [-] - J. Pechler [-] , D. Rubáš [-] , M. Greif [-] , M. Stehlík [-] , J. Hošťálek [-] , J. Fišer [-] , J. Mestl [-] (76. P. Maresch [-] ) , P. Liškutín [-] , M. König [-] , D. Kojnok [-]

ŽK: 35. L. Štrunc - 37. D. Rubáš , 72. P. Liškutín .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: LANG Josef - FIALA Václav (N), KAFKA Václav (N).