18.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

Běrunice B si doma připsaly první výhru na jaře

0

Domácím Běrunicím B se podařilo až ve čtvrtém zápase na jaře zvítězit, doma si snadno poradily s oslabenou sestavou Košíka 6:1. Běrunice B se tak díky výhře průběžně posunuly na 6. místo tabulky, naopak Košík nenavázal na výhru doma proti Záhornicím, naopak na jaře již potřetí v řadě prohrál venku na soupeřově hřišti, v tabulce patří Košíku 10. místo.

Tomáš Brzák odstartoval cestu za třema body

Běrunice B nastoupily k domácímu utkání opět posíleni o pár hráčů z A-týmu, jelikož hráči z B-týmu se potýkají se špatnou docházkou na zápasy. Hosté před zápasem řešili obdobný problém, když nastoupili oslabeni o pár stabilních hráčů. Již od prvních minut bylo znát, kdo bude diktovat ráz utkání. Domácí působili fotbalověji, byli u každého míče dříve než soupeř a dařila se jim kombinace. Hosté se tak museli bránit tlaku domácích, ale dlouhou dobu se jim to dařilo. Až ve 23. minutě poprvé hosté kapitulovali, když se šťastnou trefou s pomocí teče hostujícího obránce prosadil domácí matador Tomáš Brzák. Domácí dále stupňovali svůj tlak, hosty skoro do žádné šance nepouštěli, ale sami měli problém se zakončením. Smůlu dokázali prolomit až pět minut před koncem prvního poločasu, když se prosadil domácí Libor Hála

Hosté inkasovali další branky

Do druhé půle domácí ve snaze přidat další branky provedli změny v sestavě. Do útoku se posunul z obrany Kamil Chrastný a místo něj šel do obrany Pavel Ouzký. Domácí dále pokračovali v aktivitě a svou fotbalovostí přehrávali hosty. Ti, se museli bránit, nedařilo se jim držet míč déle na svých kopačkách, čehož domácí dokázali využít, když se hned pár minut po začátku druhé půle prosadil Radek Černý. Hosté však dokázali rychle odpovědět, když se jim podařila krásná akce, kdy po rychlé narážečce se dostal do vápna Petr Dušek a střelou o tyč nedal domácímu brankáři šanci - 1:3. Domácí však toto snížení nevyvedlo z koncentrace a dále pokračovali ve své hře. Poté se ukázal skvělý tah domácího trenéra, který do útoku nasadil Kamila Chrastného. Hráč se mu odvděčil dvěma brankami v 59. a 65. minutě a díky němu domácí odskočili svému soupeři již na 4 brankové vedení. Hostům se poté chvíli dařilo udržet míč na svých kopačkách a hned se to projevilo na zlepšené hře. Do větších šancí se však nedostali, jelikož proti byla pozorná domácí obrana. Domácím se do konce zápasu podařilo přidat ještě jednu branku, když se dokázal prosadit i nejlepší kanonýr domácích Luboš Janouch, který zaznamenal svou 18. trefu v sezóně. Stanovil tak konečný výsledek 6:1 pro domácí tým, který si připsal první tři body v jarní části soutěže.

Běrunice B
Miroslav Fiferna (trenér): Měli jsme převahu od začátku utkání, podařilo se nám do poločasu dvakrát skórovat, ve druhém poločase jsme přidali další branky a zaslouženě jsme vyhráli.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Hráli jsme podle toho, na co jsme měli. Soupeř byl fotbalovější a lepší ve všech směrech a zaslouženě vyhráli. Musím soupeře pochválit za jejich výkon a také pogratulovat k vítězství.

Běrunice B
M. Janouch [-] - T. Brzák [-] - L. Fiferna [-] , P. Fiferna [-] , R. Černý [-] - L. Janouch [-] - T. Fiala [-] (65. S. Beysimov Bakiev [-] ) , L. Hála [-] , K. Chrastný [-] , P. Ouzký [-] , P. Hála [-]

M. Boháček [-] - J. Nechánský [-] , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] , V. Kulich [-] (80. M. Kučera [-] ) - F. Novák [-] (65. L. Kulich [-] ) , Š. Augusta [-] , J. Martínek [-] , J. Votoček [-] - P. Dušek [-] , J. Malý [-] (84. T. Jirkovský [-] )

ŽK: 68. J. Paul .
Místo: Běrunice. Počet diváků: 10. Rozhodčí: HOLAS Robert - OUZKÝ Radek (N), ZAJÍČEK Josef (N).