19.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Žitovlice doma zvládly těžké utkání s Běrunicema B a připsaly si 3 body do tabulky za vítězství 2:0. Domácím patří 2. místo v tabulce se ztrátou 10 bodů na první Mcely. Hostující tým nedokázal navázat na minulé vítězství doma s Košíkem, v Žitovlicích nastoupil v kombinované sestavě, jelikož ve stejný den jim hrál i A-tým. Běrunicím patří v tabulce 7. místo.

Hosté nedokázali proměnit i stoprocentní šance

Domácí nastoupili k utkání s cílem oplatit svému soupeři porážku z podzimu 3:4, naopak hosté nastoupili v kombinované sestavě, jelikož nemohli využít služeb hráčů z A-týmu, který hrál ve stejný den. Lepší vstup do utkání měli hosté, kteří si vytvořili mírný tlak a dařila se jim kombinace. Vytvořili si několik stoprocentních šancí, ale v jejich zakončení dvakrát selhal hostující nejlepší střelec Luboš Janouch a jednou kapitán Patrik Fiferna. Domácí museli k hostujícím hráčům přistupovat na těsno, aby zamezili jejich kombinační hře. Zákonitě tak přibývalo více zákroků na hranici pravidel, ale hrálo se dále bez výraznějších karetních ohodnocení. Domácí nasazením a bojovností se postupem času vyrovnali hostům a jejich hře, skvěle bránili, což se odrazilo na tom, že první poločas skončil bezbrankovou remízou.

Žitovlice vstřelily dvě branky a vyhrály.

Domácí nastoupili do druhého poločasu aktivněji a jejich snaha se jim vyplatila hned o pár minut později. Domácí příznivce za krásného počasí rozjásal Jan Bednář a poslal svůj tým do jednobrankového vedení. Hosté se snažili odpovědět, ale ve velké šanci nastřelil pouze hostující Ondřej Vaňura břevno. Domácí měli více ze hry, ale dlouho se jim nedařilo přidat další pojišťující branku. Hosté s přibývajícím časem museli svou hru více otevřít, čehož poté domácí dokázali využít. Pomohla jim k tomu i chyba hostující obrany, když se dokázal prosadit Martin Břichnáč. Ve zbytku utkání se již skóre neměnilo, a tak domácí si připsali tři body za výhru 2:0.

Žitovlice
Martin Kříž (předseda klubu): Štěstí tentokrát stálo na naší straně, protože soupeř neproměnil své šance. Nechci si ani představit jaký by měl zápas průběh, kdy své šance soupeř zužitkoval. Z naší strany byl hlavně první poločas slabší. V tom druhém jsme hru zlepšili a přidali dvě branky, které nám přinesly tři body. Jsem rád, že jsme se zlepšili v produktivitě, která nás trápila hlavně v těch úvodních kolech jara. Doufám,že se nám podaří zůstat na vítězné vlně i v dalších zápasech.

Běrunice B
Miroslav Fiferna (vedoucí mužstva): Byli jsme nabaženi vítězstvím s Košíkem, ale Žitovlice byli lepším soupeřem a nám se nepodařilo vyhrát, soupeř trestal naše chyby. Do konce sezóny jsem uzavřel sázku, že budeme mít na konci lepší umístění než Dlouhopolsko, ale nedokázali jsme získat tři body, navíc Dlouhopolsko nám opět uteklo, tak uvidíme jak to bude vypadat, protože příští zápas hrajeme právě s Dlouhopolskem.