14.kolo, Zlínský | Zlín | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Dva hat-tricky, sedm gólů. Tomu se říká krásné nedělní odpoledne

0

Proti papírovému favoritovi nastoupili slunečného jarního dne domácí posilněni dvěma hráči ze soupisky A týmu (Frkal a Škarek) a s navrátilcem Utínkem, který se hned ze začátku dostal po centru z levé strany do vyložené gólové pozice, ale hlavou přestřelil. Náladu si však spravil po uličce od Tomáše Řiháčka a sám před brankou poslal míč do protipohybu Fišera. V 6´domácí vedli 1:0, ale hosté dirigovaní Karpekem zvýšili obrátky a zle zátápěli obraně domácích.  Ve 20´musel Miklas v poslední chvíli krýt míč sražený domácím bekem Koplíkem, jinak by skončil v jeho síti, těsně potom Jaroslav Krajča střílel těsně nad jeho břevno, po nahrávce Jaroslava Krajči střílel Novotný pouze do autu. Hosté se dočkali ve 34. minutě, po Ševčíkově chybě na půlce se po dlouhém nákopu dostal k míči Novotný. Miklas vybíhal, snad by i odkopl, ale v půlce cesty se vracel zpět do své klece, Novotný mu však prudkou ranou nedal šanci a vyrovnal na 1:1.  Pět minut před koncem 1. půlky se uvolnil „na pětníku“ Soják, podal na Utínka, kterého beci hostí srazili uvnitř šestnáctky. Šanci v podobě pokutového kopu promarnil ale Křen, kterého vychytal Fišer a následnou dorážku nedokázali domácí protlačit do sítě ani na dvakrát.

Ihned zkraje druhého poločasu zaznamenal Frkala střídající Bořuta během sedmi minut hattrick. Na 2:1 zvýšil ve 49´ po chybě hostujících stoperů, když odražený míč poslal obloukem do branky přes Fišera, na 3:1 zvyšoval „z jedné“ po centru T.Řiháčka v 53´ a po faulu na něj samotného v 56´proměnil druhý pokutový kop v utkání a zvýšil vedení domácích na 4:1.  Hosté ovšem zbraně nesložili, nejprve Novotný po dlouhém nákopu, který nepochopitelně prošel mezi domácími stopery snížil na 4:2, pak to v 76´hořelo po závaru v domácí šestnáctce, po následném rohu Bronislava Krajči střílel hlavou mimo Jaroslav Krajča. V 82´minutě domácí brankář konečky prstů vytěsnil centr těsně nad svým břevnem na roh. Hosté pak kopali dva rohové kopy a po druhém z nich dokázal Miklasem vyražený míč dorazit do domácí branky znovu Novotný  a diváci byli svědky druhého hattricku – tentokrát v podání hostů. Těsně před koncem domácí odvraceli s vypětím všech sil tlak hostí, ale když Novotný po nákopu Karpeka poslal hlavičkou míč těsně nad, získali první jarní vítězství na domácí půdě.