2.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Kostelecký Moravan si v domácím prostředí poradil s Lukovem

0

Kostelecký Moravan zahrál v minulém kole velmi dobře v Tlumačově, kde prohrál až na penalty a před domácími fanoušky chtěl svůj dobrý výkon potvrdit. Hosté z Lukova dokázali otočit v úvodním kole i v deseti zápas s nováčkem z Němčic u Holešova a proto mohli hrát na Hané v klidu a mohli se tak pokusit o překvapení. Domácí tým nakonec utkání dovedl do vítězného konce, když se dokázal dvakrát střelecky prosadit. Hosté branku nedali a odjíždějí nakonec z Kostelce s prázdnou.

V první půli diváci branku v Kostelci neviděli

Favoritem v tomto duelu byl přeci jen domácí celek, který se před sezonou posílil na několika postech a v letošní sezoně by se měl pohybovat v horních patrech tabulky 1.B. třídy skupiny B. Hosté z Lukova by se chtěli vyhnout záchranářským starostem, které je v uplynulé sezoně provázely až do posledního kola, kdy se lukovští fotbalisté zachránili až výhrou ve Slavičíně nad místní rezervou a do Okresního přeboru tak spadlo nakonec Roštění. Prakticky celý první poločas se odehrál za vytrvalého deště. Terén byl hodně těžký a fotbal tomu také odpovídal. Po zemi se moc kombinovat nedalo a tak se hrálo většinou vzduchem. I přesto si obě mužstva dokázala vytvořit několik dobrých příležitostí, tu největší měl v prvním poločase lukovský útočník, který šel sám na branku, ale nedal. Poločas skončil bez branek, ale diváci i v nepříznivém počasí viděli solidní duel, které mu však chybělo koření fotbalu a to branky.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

Ve druhé půli se Kostelečtí snažili hosty zatlačit na jejich polovinu, ti hráli na brejky, které však nedotáhli do konce. Moravan ve druhém dějství stupňoval svůj tlak a branka byla kolikrát na spadnutí. Nakonec se domácím podařilo vstřelit dvě branky a zápas vyhrát. První branku vsítil Přikryl, domácí tým tak vedl 1:0. Měli i několik dalších slibných příležitostí, které ovšem nevyřešili dobře. Brankový rozdíl mohl být mnohem větší. Definitivní pojistku výsledku dal až dvě minuty před koncem Dušan Marek. Hostům nelze upřít snahu, ale domácí celek si především za výkon ve druhém poločasu tři body zaslouží. Kostelecký Moravan se tak dobře naladil na víkendové derby v Němčicích u Holešova, kde se dá očekávat solidní návštěva, neboť to bude první start nováčka na domácí půdě. Lukov hraje domácí duel s rezervou otrokovické Viktorie a tam to bude mít hodně těžké, neboť hosté z Otrokovic v tomto kole vyprášili Tlumačov

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Nám se podařilo vstřelit dvě branky a zápas doma vyhrát. Měli jsme několik dalších slibných příležitostí, které jsme ovšem nevyřešili dobře. Brankový rozdíl mohl být mnohem větší.

SK Lukov
Michal Teplý: Branku jsme v Kostelci u Holešova nedali, což rozhodlo, utkání by se možná jinak vyvíjelo, kdybychom proměnili v první půli samostatný nájezd...

M. Nevřala [-] - D. Valoušek [-] (56. M. Ragoš [-] ) , M. Třasoň [-] , R. Zmeškal [-] , M. Machálek [-] , R. Přikryl [-] , T. Marek [-] , D. Marek [-] (89. V. Sklenář [-] ) , M. Hradil [-] (73. J. Sklenář [-] ) , J. Hradil [-] (61. L. Odložilík [-] ) , L. Batoušek [-]