8.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2016-2017

--

--

Nováček z Lípy dokázal otočit duel s kosteleckým Moravanem

0

Do Lípy zavítali v nedělním ránu fotbalisté z Kostelce u Holešova a hrálo se za téměř ideálního fotbalového počasí. Začátek zápasu vyšel lépe Hanákům, které poslal do vedení po dvaceti minutách hry Dušan Marek. Domácí hráči se v první půli střelecky neprosadili. Vše si ale vynahradili po pauze, nejdříve dvacet minut před koncem srovnali, aby pět minut před koncem rozhodli duel Spáčilem. Nováček si tak připisuje další výhru a v tabulce se posunul o něco výše.

V Lípě se očekával vyrovnaný duel, domácí tým se už v nové soutěži aklimatizoval a především na domácí půdě je nepříjemným protivníkem. Spoléhá se na svého kanonýra Martina Procházku, na kterého si musela dát obrana kosteleckého Moravanu velký pozor. Hanáci v minulém kole v domácím prostředí nestačili na slavičínskou rezervu a i ostatní letošní výsledky Moravanu jsou jako na houpačce. Navíc na Zlínsko přijeli kostelečtí oslabeni o několik klíčových hráčů, ale na hřišti zejména v první půli to nebylo příliš znát. Začátek zápasu v Lípě byl opatrný, oba celky se vzájemně oťukávaly a nikdo nechtěl propadnout v defenzívě. Hosté ale šli do vedení již v 19. minutě zápasu, kdy se trefil Dušan Marek a rázem to bylo 0:1, což domácí určitě nečekali. Hosté odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem a v prvním dějství byli lepším týmem. Ve druhém poločasu se snažili domácí o srovnání výsledku, to se jim podařilo až dvacet minut před koncem Gregušem. Definitivní podobu výsledku dal domácí Spáčil pět minut před koncem, který rozhodl o tom, že důležité tři body nakonec zůstanou v Lípě. Domácí celek se v dalším kole představí na půdě otrokovické Viktorie, Kostelec u Holešova přivítá doma Lužkovice, které budou mít za sebou anglický týden.

"K zápasu jsme odjížděli prakticky jen s jedenácti hráči. Z různých důvodů nám chybělo hned pět hráčů kádru, někteří navíc nastupovali se sebezapřením. Přesto byl z naší strany v opravdu kombinované sestavě první poločas odehraný velmi dobře, vedli jsme a měli další šance ke zvýšení náskoku. Domácí hrozili jen sporadicky. V druhém poločase se domácí dostali do tlaku i díky několika standardním situacím krátce po sobě. Klíčový moment zápasu nastal v 70. minutě, kdy jsme neproměnili vyloženou šanci a prakticky z protiútoku domácí vyrovnali na 1:1. Bohužel pro nás to nebylo vše. Pouhých pět minut před koncem nás domácí potrestali podruhé a po dúrazu domácího záložníka si z Lípy neodvážíme žádný bod. Byli jsme herně rozhodně lepší než domácí, ale fotbal se hraje na góly a v tom byli domácí  prostě lepší", hodnotí duel kostelecký hráč Tomáš Marek.

Lípa
Adam Simerský, hráč: Momentálně jsem na dovolené, ale výhra za tři body mne určitě potěšila, bylo to prý vydřené vítězství s dobrým soupeřem...

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: I v kombinované sestavě jsme podali dobrý výkon a měli jsme v Lípě zaděláno na dobrý výsledek. O body jsme přišly v samotném závěru...