--

Bzenec si odváží pětku ze Slavičína

23. J. Velecký , 42. L. Matůš , 45. P. Kříž , 83. L. Mlýnek (vl.) , 85. P. Kříž
0

Slavičín už do poločasu nasázel tři góly Bzenci. Výhru pak jistil dvěma góly v samém závěru.

Slavičín vtrhl do zápasu jako velká voda, ale úvodní šance zlikvidoval hostující brankář Kůřil. Na světelné tabuli svítila 12. minuta a Petr Švach narýsoval přesnou přímku mezi obranu, ale střela Goni skončila těsně mimo branku. Ve 22. minutě po ztrátě míče ve středu hřiště se dostal do úniku Petr Švach, který našel zpětnou nahrávkou Školníka, který centrem našel Kříže, jenž jako na zlatém podnosu nahrál míč před prázdnou branku na Veleckého, který ho hlavou uklidil do sítě - 1:0. Slavičín nadále pokračoval v náporu. Gólově se prosadil ale až koncem prvního poločasu. V 41. minutě skončil centr Švacha u Matůše, který ho uklidil k tyči - 2:0. V samém závěru poločase našel Matůš krásně za obranou Kříže, který mazácký překonal hostujícího brankáře - 3:0.

Druhý poločas už byl ze strany Slavičína poněkud vlažnější. Hodně dlouho se na hřišti nic nedělo. Až v 66. minutě se na roh Školníka vyšrouboval nejvýše Kříž, ale jen těsně minul bránu. Góly si domácí schovali až na závěr utkání. V 83. minutě zahrával rohový kop Školník, který Elšík tečoval tak, že se odrazil od hostujícího obránce Mlýnka do branky - 4:0. Účet zápasu uzavřel Slavičín po krásné kombinační akci, kdy balon do prázdné branky doklepával Kříž - 5:0.

FC TVD Slavičín
Milan Otépka, pro klubový web: Začali jsme aktivně a snad do třetí minuty jsme měli dvě velké příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Stále jsme dobývali bzeneckou bránu a první branku se nám podařilo vstřelit po pěkné akci. O chvíli později se bohužel zranil Jirka Velecký, ale to jsme ještě nevěděli, v jakém výborném rozpoložení nastoupí Lukáš Matůš. Druhou branku vstřelil právě Matůš a byl u zrodu třetí branky. Do druhé půle jsme nastoupili bohužel vlažně, kdy jsme hráli s výsledkem 3:0 v zádech a tomu odpovídala hra. Ještě musím zmínit nejpěknější gól, který zařídil Peťa Švach, když prošel přes tři hráče. Jsem velmi rád, že jsme to dnes zvládli,

TJ Slovan Bzenec
Tomáš Zůbek, záložník: Takový debakl se těžko hodnotí. Bohužel jsme si nevytvořili žádnou slušnou akci, branku soupeře jsme pořádně neohrozili. Chyběla nám mezihra, na mokrém a nerovném terénu jsme kazili jednoduché míče. Navíc všechny góly jsme inkasovali po našich hrubých chybách Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/tezky-vyprask-bzenec-prohral-ve-slavicine-0-5-a-v-divizi-je-desaty-20161002.html

P. Jelínek [-] - D. Horáček [-] (75. A. Bartoš [-] ) , O. Školník [-] , T. Švach [-] , J. Velecký [-] (32. L. Matůš [-] ) , V. Kalus [-] , L. Mezírka [-] , P. Kříž [-] , M. Goňa [-] (71. L. Žáček [-] ) , P. Švach [-] , P. Elšík [-]

M. Kůřil [-] - J. Chromeček [-] , O. Lysoněk [-] , M. Petrucha [-] , L. Mlýnek [-] - P. Horňák [-] , T. Zůbek [-] (66. T. Reška [-] ) , L. Škodík [-] , D. Šmahaj [-] - P. Kasala [-] (77. J. Hudec [-] ) - J. Mokrý [-] (58. T. Košut [-] )

ŽK: 76. P. Elšík - 57. J. Mokrý , 61. P. Kasala .
Počet diváků: 160. Rozhodčí: Mikula Petr - HANÁK Petr, LYSÁK Václav.