--

Hodonín doma padl se zachraňující se Vrchovinou

32. J. Hesek - 43. M. Skalník , 71. L. Michal , 91. M. Žák
0

Hodonínské trápení v domácích zápasech na jaře pokračuje. Svěřenci Františka Komňackého nezvládli ani duel s Vrchovinou a nechali si tak dotáhnout v tabulce Uherský Brod pouze na rozdíl jednoho bodu.

Hodonín přišel o náskok dvě minuty před koncem poločasu

Hodonínští v úvodu drželi více míč, ale do vyložené šance se nedostali. Výjimkou byla střela Fojtíka, kterou ale Šmída vyrazil na tyč. I přesto šli domácí ve 32. minutě do vedení po pěkně zahrané standardní situaci Petra Fojtíka, který ve vápně našel Josefa Heska, jehož hlavička prosvištěla do sítě za Šmídova záda 1:0. O toto vedení přišli minutu před ochodem do kabin poté, co rohový kop za hosty rozehrával Lukáš Michal, na kterého centr nejvyše vyšplhal Ondřej Vícha. Toho ještě Petráš vychytal, ale nestačil už na dorážku v předbrankovém prostoru osamoceného Michala Skalníka - 1:1. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu.

Vrchovina dotáhla v deseti hráčích zápas do vítězného konce

Do druhé půle vstoupil úplně jiný Hodonín. Po všech stránkách hráli lépe než první poločas a to také přineslo mnoho šancí. Za zmínku stojí hlavička Jakuba Červinky, která šla o kousek mimo a dorážka Radima Holešinského, jehož vychytal skvělý Šmída. Zlom ale přineslo v 66. minutě vyloučení Michala Skalníka po druhé žluté kartě, které možná paradoxně pomohlo právě Vrchovině, která se semkla a o pět minut později se radovala z vedoucího gólu. Ten obstaral kapitán Michal Lukáš, jehož střela z přímého kopu těsně přeletěla hodonínskou zeď a záhy se dostala i za záda Petráše - 1:2. Domácí vsadili vše na útok, ale jejich snaha přinesla jen jednu příležitost, a to pokutový kop, jenž nařídil sudí Vejtasa za hraní rukou. Míč si vzal Petr Fojtík, ale Petr Šmída vystihl směr a penaltu vyrazil. V první minutě nastavení rozhodl zápas střídající Martin Žák, který využil přihrávky Tomáše Poula a stanovil výsledek na konečných 1:3.

FK Hodonín
František Komňacký (trenér): Utkání s bojovným soupeřem jsme prohrát samozřejmě neměli. Je to ztráta, na druhé straně pořád zůstáváme v čele divizní tabulky a bylo by špatně, kdybychom na všechno rezignovali. Určitě ale musíme jakési závěry vyvodit. Nemůžeme dělat, že to nevidíme.

SFK Nové Město na Moravě
Richard Zeman (trenér): Přežili jsme penaltu a zápas dohrávali v deseti, takže je naše vítězství šťastné. Na druhé straně kluci předvedli heroický výkon a já před nimi smekám klobouk a děkuji jim. Jsou to pro nás bonusové body, se kterými jsme až tak nepočítali.

FK Hodonín
M. Petráš [-] - P. Kyselka [-] (47. T. Mareš [-] ) , P. Fojtík [-] , J. Červinek [-] , R. Konečný [-] , J. Hesek [-] - Z. Šturma [-] , J. Bartoš [-] (63. T. Polách [-] ) , O. Paděra [-] , R. Holešinský [-] (80. P. Dovhanyuk [-] ) - L. Čambal [-]

P. Šmída [-] - L. Smetana [-] , P. Chalupa [-] (78. O. Košík [-] ) , O. Vícha [-] , D. Bača [-] - R. Blažíček [-] (56. M. Žák [-] ) , L. Wolker [-] , K. Skalník [-] , L. Michal [-] - M. Šmída [-] (89. T. Poul [-] ) , M. Skalník [-]

ŽK: 3. P. Kyselka , 63. P. Fojtík , 91. R. Konečný - 37. L. Michal , 39. L. Wolker , 45. M. Skalník , 88. O. Košík . ČK: 66. M. Skalník .
Místo: Hodonín. Počet diváků: 350. Rozhodčí: Vejtasa Simon - LENFELD Oldřich, HEGER Michal.