13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2016-2017

--

--

Horní Újezd opět vyhrál

0

Druhou výhru v řadě zaznamenali fotbalisté Horního Újezdu a rázem se výrazně odpoutali od sestupových příček.

Domácí dvakrát udeřili

V dalším důležitém utkání se dnes v Újezdě představila rezerva Náměště. A ta mohla jít do vedení hned v první minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Bednář, ale trefil pouze vybíhajícího Hradeckého. To domácí hned svoji prví šanci využili. Durda našel pěknou přihrávkou mezi obránce Čermáka a ten si v nájezdu na brankáře věděl rady a střelou k tyči otevřel skóre utkání 1:0. Po divokém úvodu se hra uklidnila. Na další šanci se čekalo až do 30. minuty. Čermák si na pravé straně navedl míč na střed a přihrávkou přes celé velké vápno našel Kresy,  který se ocitl sám před brankářem, ale v koncovce selhal. V další velké šanci se ocitl domácí Durda, Míča se uvolnil na pravé straně a krásným centrem našel na zadní tyči osamoceného Durdy, který nepochopitelně z malého vápna hlavou přestřelil. Hosté hrozili z brejku a domácí obrana měla co dělat hlavně s rychlým Bednářem, který se dostal několikrát do zakončení, ale Hradeckého nepřekonal. Ve 44. minutě po faulu na Durdy zahrávali domácí u postraní čáry přímý kop. Míč si postavil Zvěřina a krásným centrem našel úplně volného Václavka a ten hlavou zvýšil na 2:0.

Hosté už jen pouze snížili

Domácí hned z kraje druhého poločasu mohli navýšit vedení, ale Zvěřina po centru Durdy orazítkoval pouze tyč hostující branky. V 54. minutě se do velké šance dostali hosté, ale Hradecký předvedl skvělý zákrok a střelu z úrovně penalty vyrazil na roh. Hosté byli při chuti a do další šance se dostal Bednář, který si ve vápně poradil s obráncem, ale jeho střelu obětavým skluzem zastavila domácí obrana. Hosté se po zásluze dočkali branky, v 70. minutě se z přímého kopu na hranic velkého vápna trefil tvrdou ránou k tyči Bednář 2:1. Po té hosté vsadili vše na jednu kartu a domácím se naskytla řada brejkových situací. Po jedné z nich se po Míčově přihrávce dostal Durda sám před brankáře, ale branku netrefil. V 88. minutě mohl utkání rozhodnout opět Durda, ale ve velké šanci trefil pouze brankáře a následné dorážky už zablokovala obětavá obrana hostí.

TJ Sokol Horní Újezd
Durda Radek, hráč: V dnešním utkání jsme potřebovali naplno bodovat a to se nám povedlo. Jinak v utkání jsme se trápili hlavně v koncovce a díky tomu to bylo drama až do konce“

P. Hradecký [-] - R. Durda [-] , M. Veselý [-] , M. Zvěřina [-] , J. Kučera [-] , K. Kresa [-] (89. O. Kouřilek [-] ) , M. Řezáč [-] , J. Krčál [-] (84. J. Pelán [-] ) , M. Čermák [-] , M. Václavek [-] , P. Míča [-]