7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2016-2017

--

--

Derby vyznělo pro Štítinu

0

Kravaře sice vedli po dvaceti minutách 1:0. Štítina dvěma góly Tkadlečka zápas obrátila ve svůj prospěch.

Štítina v nedělním odpoledni dobyla kravařskou fotbalovou tvrz. Dlouho očekávané derby probíhalo ve vynikající atmosféře, která obě mužstva vybičovala k solidním výkonům. Domácí mohli skórovat hned ve 4. minutě, jenže Seibert pohnojil sólový nájezd. O čtvrthodinku později už Štěpánovi chlapci slavili. Emil Peterek si naběhl na křížný pas Žídka, nesobecky přistavil míč Seibertovi a rázem to bylo 1:0. Štítita bažila po okamžitém vyrovnání, jenže Maloch po trestňáku Režnara polaskal pouze vnější tyčku. Ve 27. minutě ovšem Tkadleček odstavil tělem Žídka, poté si vychutnal Vitáska a začínalo se prakticky od nuly – 1:1. Domácí pak ve zbytku první půle převzali iniciativu, ale Lavrovič po hezkém průniku Saba pálil pouze pánubohu do oken.

Rovněž druhá půle patřila kombinačně zdatným Kravařím. Sabo, Lavrovič anebo Trušina však místo přihrávek na lépe postavené týmové parťáky vzali zodpovědnost na svá bedra, což se ukázalo být špatným řešením. Hosté se soustředili hlavně na zabezpečenou defenzivu, z níž vyrazili v 84. minutě ke smrtícímu kontru. Maloch se vydal na ofenzivní výlet, po jeho časovaném pasu nezachytil Daniel Peterek nabíhajícího Tkadlečka a ten famózní bombou potěšil všechny fotbalové fajnšmekry - 1:2. Fotbalisté Štítiny tak dosáhli na nesmírně důležité tři body.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: Jsem opravdu naštvaný, protože Štítina nás porazila prakticky z ničeho. Ze dvou střel na branku nám vlastně dala dva góly. My jsme si naopak už v prvním poločase vytvořili čtyři tutovky. Bohužel jsme zase doplatili na neproměňování šancí. Když nedáváte góly, nemůžete pomýšlet na body. Jinak někteří naši hráči stále zůstávají za očekáváním.

TJ Tatran Štítina
Radim Maloch, záložník Štítiny: Byl to luxusní zápas. Dorazilo hodně lidí, vládla skvělá atmosféra, takže pro některé kluky a naše sponzory to bylo životní utkání. Tempo bylo od začátku hodně ostré. Šlo o docela vyrovnaný zápas, i když přiznávám, že Kravaře si vytvořily trošku více šancí. Hlavně ve druhém poločase nás dost tlačily, byly pořád na balonu, ale my jsme výborně bránili.

R. Šupola [-] - M. Sabo [-] , D. Vitásek [-] , D. Peterek [-] - M. Žídek [-] , V. Koneczný [-] , E. Peterek [-] (82. M. Prohászka [-] ) , S. Lavrovič [-] - M. Hanus [-] , T. Seibert [-] , J. Jaroš [-] (75. V. Trušina [-] )

P. Hlaváček [-] - J. Tkadleček [-] (90. D. Baier [-] ) , J. Černý [-] (66. V. Tomáško [-] ) , D. Matyášek [-] (75. O. Prokša [-] ) , M. Režnar [-] (87. D. Kapinos [-] ) , R. Maloch [-] , J. Heger [-] (66. M. Řeháček [-] ) , D. Kuděla [-] , J. Havelka [-] , D. Švacha [-] , R. Šimeček [-]

ŽK: 74. M. Žídek - 31. J. Černý , 60. D. Švacha , 65. M. Režnar , 89. P. Hlaváček , 90. M. Řeháček .
Počet diváků: 382. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - TILKERIDIS Nikolas, ŠUJAN Stanislav.