--

Slavojáci vybojovali první vítězství nové divizní sezony

9. M. Valsa (vl.) , 13. J. Wagner
0

Slavojáci po dvou porážkách tentokrát do zápasu vlétli a o výsledku rozhodli hned v první čtvrthodině. Tým, který již musel a zejména chtěl, sympatického nováčka dvakrát brankově překonal.

Po čtvrthodině hotovo

Hosté nastoupili bez zraněného střelce Maryšky, v domácích řadách se po několikaměsíční zdravotní absenci v základu objevil a hodně práce odvedl Wagner. Mimo hru jsou nadále dlouhodobě Klivanda a Dudák.  Zodpovědný přístup a snaha Slavojáků  byly zúročeny již v 8. minutě. To kapitán Beránek vypálil a Martinem Valsou tečovaný míč si našel cestu houštinou těl do sítě Středočechů. Netrvalo dlouho a fanoušci aplaudovali podruhé po přímočaré akci založené Novákem, přes Mravce na hlavičkujícího Jakuba Wagnera - 2:0. Skvělý moment!

Divizní nováček vzadu dirigovaný hrajícím trenérem Rychlíkem a ve středové řadě se zkušeným exligistou Dortem poprvé řádně zahrozil na konci první půlhodiny. Po standardce skončila hlavička na tyči a míč následně putoval do náruče Trnky. Další šanci po několika minutách odvrátil Wagner, jenž na poslední chvíli ukradl míč z kopačky pronikajícího útočníka. A do třetice ve 37. minutě bíločerní podnikli rychlý atak Valsou se Šrainem - opět bez gólové tečky. Zelenobílí nelenili a odpověděli stejnou mincí. Po akci dnes opět výtečného Nováka, jenž vybídl pod sebe Wagnera, letěla rána těsně mimo.

Druhá tyč Dobříše

Po obrátce hosté byli častěji na míči. Opticky i proto, že tentokrát preferovali technickou kombinaci před dosud většinou ofsajdově končící kolmice za obránce. V 72. minutě domácím notně zatrnulo, když Liška napálil míč do tyče. Domácí akcie pak podržel Trnka zlikvidováním samostatného náběhu stopera Talůžka, jenž poslední třetinu zápasu operoval na hrotu. Závěr opanovali domácí, pohlídali si dění na hřišti a v 86. minutě mohli Fišerem přidat další branku, ale hosté na poslední chvíli situaci zachránili.

Autor: František Lippl

FK Slavoj Český Krumlov
Útočník J. Carda: „V zápase s nováčkem jsme hlavně chtěli odčinit prohru v Čížové a ukázat divákům, že taky umíme hrát fotbal. Podařilo se nám vstřelit brzký gól, což nám určitě hodně pomohlo. Byl to sice šťastný gól po velkém nedorozumění soupeře, ale i takové se počítají a my po horším začátku sezony něco takového potřebovali. Po druhé brance jsme se hlavně soustředili na výkon v obraně, přesto byl soupeř hodně nebezpečný, ale stálo při nás i štěstí vzadu a zápas proti silnému soupeři jsme nakonec zvládli.“

MFK Dobříš
Trenér J. Rychlík (pro mfkdobris.cz): „O výsledku rozhodl úvod, kdy jsme se dopustili dvou chyb a domácí trestali. Krumlovští byli soupeř, nad kterým se mohlo a mělo vyhrát. Jak se říká, urazili jsme štěstěnu, když jsme dvakrát nastřelili tyč a několik slibných šancí neproměnili. Za zmínku stojí, jak často nás domácí dokázali vystavit do ofsajdu. Nechci se vymlouvat, ale ukazuje se i úzký kádr týmu a chyběli nám někteří klíčoví hráči.“

M. Trnka [-] - M. Kroupa [-] , L. Mravec [-] , F. Persán [-] (73. D. Tůma [-] ) , J. Carda [-] (88. M. Svoboda [-] ) , J. Wagner [-] (77. M. Švec [-] ) , J. Peťule [-] (46. P. Fišer [-] ) , V. Novák [-] , V. Beránek [-] (90. L. Hofmann [-] ) , J. Kabele [-] , M. Matěják [-]