24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2023-2024

--

--

Lhenice vezou všechny body z Kaplice

19

Kaplická rezerva hostila již jistého vítěze oblastní I. B třídy ze Lhenic. Dle tabulky jarních odvet se utkal druhý tým tabulky s prvním, přesto byli favority hosté. Navíc Spartakovci počítali mnoho absencí, a tak se do sestavy dostalo mnoho dorostenců. V základní jedenáctce jich bylo dokonce šest.

Od úvodních minut měli míč častěji na svých kopačkách Lheničtí. Ti zahrozili už v sedmé minutě. Centr z pravé strany odhlavičkoval bránící Lukáš Vávra jen k nohám kapitána Prennera, ten z první ze čtrnácti metrů branku Spartaku minul. V desáté minutě chyboval při rozehrávce Kaňka, do gólové pozice se dostal mladší z rodu Růžičků, Schneider proti střele po zemi zasáhl nohama a vyrazil míč na rohový kop. Po něm se k odraženému balónu dostal Fišer, mířil však jen do připravené Schneiderovy náruče. O několik minut později se rozehrávka znovu nevydařila Kaňkovi, z levé strany pronikl do vápna Máčl, křížný pokus se mezi tři kaplické tyče nevešel. I v dalších minutách byli Lheničtí fotbalovějším týmem. Další možnost měli až v minutě šestadvacáté a znovu v tom měl prsty nepovedenou rozehrou Kaňka, Růžička znovu ztroskotal na brankáři Schneiderovi. Z protiútoku měli gólovku také Kapličtí. Kolek kolmicí do vápna našel Jandu, ten však střelou po zemi Dvořákovu branku minul. Do zaslouženého vedení se dostali hosté o tři minuty později. Po centru z pravé strany zakončoval nepokrytý Igor Štangret přesně k tyči – 0:1. Poté měl v krátkém sledu dvě možnosti na svých kopačkách Jiří Růžička mladší. V prvním případě branku Spartaku po pěkné kombinaci minul a nedlouho poté po nahrávce od Máčla nepřekonal gólmana Schneidera. Krátce před poločasem se připomněli domácí. Do šestnáctky se proháčkoval Nowak, křížný přízemní pokus minul vzdálenější tyč. V úvodu druhé půle chyboval při rozehrávce Lhotský, jenž lacino odevzdal míč soupeři, následovala nahrávka do vápna na volného Jiřího Růžičku, který se konečně dokázal v koncovce prosadit – 0:2. V pětapadesáté minutě se z pravé strany do koncovky dostal lhenický Jirkovský, brankáře Spartaku překonat nedokázal. Po hodině hry se to povedlo Trojanovi, skóre se ovšem neměnilo, balón skončil na břevně. Dvacet minut před koncem mohli Kapličtí utkání zdramatizovat. Dreiling pěknou přihrávkou našel vpravo ve vápně Popova, střelu pod břevno vytáhl gólman Dvořák na vzdálenější tyč. O několik minut později došlo ke střetu gólmana Schneidera s útočícím Fišerem, patrně ještě před šestnáctkou, píšťalka se neozvala, chvíli se nic nedělo, a nakonec z toho byla penalta. Jak k tomuto výroku rozhodčí došli, bylo poněkud nestandardní a mezi diváky to akorát vzbuzovala nelibost. Nařízený pokutový kop Jiří Růžička mladší proměnil – 0:3. Deset minut před koncem po špatné malé domů Šedivého pohodlně skóroval znovu Jiří Růžička, a hattrick byl na světě – 0:4. Navíc za další čtyři minuty špatnou přihrávkou namazal Meita míč soupeři a na konci rychlé akce byl opět Jiří Růžička – 0:5. Lídr soutěže vyhrál v Kaplici zcela po zásluze. Na domácí straně rozhodně mrzí fakt, že většinu z pěti gólů jim hráči nabídli sami svými hrubými individuálními chybami. Mladý rozhodčí Hájek v žádném případě výsledek utkání neovlivnil, ale příliš se mu nevedlo, když byl oboustranně hodně nepřesný a při vyrovnanějším průběhu střetnutí by měl asi velké problémy utkání ukočírovat.

Zaslal Libor Granec

TJ Spartak Kaplice B
Filip Schneider (brankář): Do zápasu jsme šli s tím, ze se od nás nic nečeká a nemáme co ztratit. První poločas se nám dařilo držet se soupeřem krok, hosté zahodili nějaké šance a nakonec se jim podařilo vstřelit jeden gól, asi z nejmenší šance první půle. Druhá půle už byla o něčem jiném, dostali jsme gól snad po minutě hry a už jsme se vezli. Hostům jsme da se říct sami nahráli na další tři góly a bylo po nás. Výsledek 0:5 je pro nás asi až moc krutý. V základní sestavě se objevilo hned 6 dorostenců a chtěl bych je všechny pochválit, nastoupili do zápasu s klukama co vedou soutěž o 20 bodu a snažili se s nimi hrát fotbal, bohužel staly se nějaké chyby, ale to bych vůbec neřešil. Chtěl bych pogratulovat klukům ze Lhenic k postupu a ať si užijí postupovou dokopnou, to jim trochu závidím

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): První poločas utkání v Kaplici jsme byli aktivnější. Přestože nás mladý domácí tým párkrát zaskočil svým dobrým pohybem, což bylo dílem i špatným řešením některých situací z naší strany, tak mnohem nebezpečnější jsme byli my a měli několik slušných situací ke vstřelení branky. Podařilo se nám bohužel proměnit pouze jednu Štangretem, nejméně tři další měl sám Růžička ml. Ten si to ale vynahradil ve druhé půli, kdy nekompromisně trestal laciné chyby domácích zadáků a vstřelil všechny naše góly. Nebylo to bez chyb, ale byly tam i některé dobré akce, nastřelili jsme břevno a zápas měli pod kontrolou, domácí žádnou vyloženou šanci neměli a my tak dosáhli poměrně výrazného vítězství.

F. Schneider [-] - T. Nowak [-] , V. Kuchař [-] , M. Lhotský [-] , Z. Kolek [-] , N. Popov [-] , J. Kaňka [-] (46. P. Dreiling [-] ) , J. Janda [-] (65. A. Meita [-] ) , L. Vávra [-] , F. Šedivý [-] , D. Behman [-]