23.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Tatran přetlačil Štěkeň

24

Zápas Prachatic se Štěkní přinesl osm branek, které nakonec přinesly tři body domácímu Tatranu.

Druhý poločas rozhodl

Gólové hody na sebe nenechaly v Záblatí dlouho čekat a první branku si pro fanoušky připravili domácí, které do vedení poslal ve 3. minutě Adam Kasík. Hosté ovšem rychle přispěchali s vyrovnávací trefou, kterou o osm minut později připravil kapitán Otavanu Václav Kynkor. Ve 22. minutě si domácí ovšem vedení vzali zpět na svojí stranu, když brankáře Beneše překonal Tomáš Balica. I na tuto branku však hosté odpověděli a to zásluhou Víta Poláčka. Přetahovaná pokračovala v nastaveném rytmu, a když ve 34. minutě vstřelil třetí branku Tatranu Adam Kasík, tak závěr poločasu uzavřel brankou na 3:3 Daniel Rybák

Jenže to bylo v podání hostů všechno a ve druhé půli se prosazovali už pouze domácí hráči. Tatran poslal počtvrté v utkání do vedení v 57. minutě Adam Kasík, který tak dokonal svůj hattrick. O čtyři minuty později navíc poslal Prachatice do dvougólového trháku hrající trenér A týmu Pavel Bajčík. Tatran tak nakonec ovládl nedělní bitvu poměrem 5:3 a prohloubil tak trápení Otavanu, který nadále zůstává poslední.

FK Tatran Prachatice B
Josef Hopfinger - trenér: Čekal nás další důležitý zápas, jelikož týmy ze spodku tabulky neustále získávají body, potřebovali jsme i my pro klid ve zbývajících utkáních zvítězit. Nerodilo se to vůbec lehce a upřímně nedokážu pochopit, že se hosté nacházejí na chvostu tabulky. Jak na podzim, tak i na jaře rozhodně patřili k těm lepším soupeřům, se kterými jsme se mohli měřit. Do utkání jsme vstoupili skvěle a už ve druhé minutě šli do vedení. Bohužel místo toho aby jsme odskočili na dvě branky tak nám soupeř vyrovnal. To se opakovalo do poločasu celkem třikrát, a tak se šlo do kabin za divokého výsledku 3:3. Druhá půle už byla od nás mnohem zodpovědnější směrem dozadu, navíc jsme dvě své příležitosti dokázali využít a zapsali tak důležité tři body. Kluci zaslouží pochvalu za výborný výkon proti velmi dobrému soupeři.

TJ Otavan Štěkeň
Jan Maršala - trenér: Do utkání s béčkem Prachatic jsme vstoupili hodně špatně a inkasovali jsme prakticky z prvního útoku domácích po naší hrubé chybě. Dokázali jsme se do utkání vrátit, ale naše hrubé chyby pokračovali. Utkání se začalo lámat na konci poločasu, kdy se zranil O. Pavlík. Byli jsme nuceni přeskupit sestavu a i když jsme dokázali potřetí srovnat stav, domácí zcela přebrali otěže zápasu. Druhý poločas byl zcela v jejich režii a ani změny v sestavě nepomohli. Domácí zaslouženě zvítězili, když jsme jim tři branky prakticky věnovali. Příští týden máme poslední šanci se sezónou ještě něco udělat. Z našeho týmu můžeme pochválit pouze dorostence V. Žižku. Ostatní hráli pod své možnosti.

J. Prihara [-] - A. Hodina [-] , A. Kasík [-] (69. D. Kukačka [-] ) , P. Miesbauer [-] , T. Balica [-] , T. Kovář [-] , P. Bajčík [-] (82. J. Hopfinger [-] ) , M. Trost [-] , F. Toušek [-] (79. A. Břicháček [-] ) , F. Kolda [-] , M. Gramblička [-]

J. Beneš [-] - V. Žižka [-] , D. Rybák [-] , R. Kuneš [-] (59. D. Soukup [-] ) , I. Hanák [-] (60. P. Sup [-] ) , J. Bálek [-] (79. J. Maršala [-] ) , D. Spišský [-] , V. Poláček [-] , O. Pavlík [-] (37. O. Rataj [-] ) , V. Kynkor [-] , P. Málek [-]

ŽK: 47. M. Gramblička , 88. M. Trost - 28. J. Beneš .
Hráči zápasu: A. Kasík .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Trkovský Tomáš - BRODSKÝ Ondřej, HARVALÍK Miroslav.