21.kolo, Královéhradecký | 1.B třída sk. B, 2023-2024

--

--

Teplice doma zdolaly lídra

7
Teplice ve vypjatém utkání porazily lídra tabulky z Černilova 4:3 a posunuly se tak na 10. místo v tabulce.

Za Teplice pálili Kalašové

Do zápasu jsme nastupovali s velkou ztrátou v podobě zraněného brankáře Pepy Mačího. Toho sympaticky zastoupil Otta Tauchman. V utkání jsme byli lepším a aktivnějším týmem, i přesto jsme museli stav utkání dvakrát dotahovat. I přes dobrý start jsme po nedorazech v obraně brzy inkasovali. V 16. minutě si po přihrávce Denise Kretschmera zaběhl za zády obránců Jáchym Kalaš a střelou kolem brankáře srovnal skóre. Hned ve 20. minutě nás do vedení poslal nekompromisní střelou pod břevno Filip Kalaš, kterému po pěkné akci sklepával balón Radek Lauryn. Do konce poločasu dokázali hosté proměnit naší ztrátu ve středu hřiště v úspěšný brejk a tím srovnat stav zápasu na 2:2.

Domácí v závěru dokonali obrat

Do druhé půle jsme nevstoupili vůbec dobře. Střídající hostující hráč urval vedení na svou stranu svého týmu krásnou střelou z hranice vápna. Náš tým se nepřestal snažit a vypracovával si dobré šance, které až do 87. minuty dokázal Černilov úspěšně ubránit. Poté propadl centrovaný míč skrumáží těl k noze Filipa Kalaše a ten opět prostřelil gólmana. Nádherný obrat dokonal v 92. minutě Tomáš Mucha, který si naběhl na centrovaný míč od Tomáše Řeháčka, hlavou ho umístil mimo dosah brankáře a oslavy mohly započít.    autor: Otto Tauchman

TJ Slavoj Teplice nad Metují
Dušan Kalaš, trenér domácích: Dnes to bylo od začátku vyrovnané a bojovné utkání, které se muselo divákům líbit. Do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 2:2. V druhé části hry se nejprve trefil hostující Vrběcký, ale nám vyšla závěrečná desetiminutovka. O vyrovnání se postaral Filip Kalaš a po nádherném centru Tomáše Řeháčka se v 92 minutě hlavou trefil Álvaro Mucha a rozjásal přítomné diváky, kterým tímto děkuji za úžasnou podporu. Pochvalu také zaslouží trojice rozhodčích.

FK Černilov
Jaroslav Kosina, trenér: Z minulého zápasu 2 červené karty a jeden otřes mozku. K tomu dvě zranění, bohužel na operace. V 87 minutě vedeme 3:2 a máme další šance. Pak dvě hrubky... Jednoznačně naše blbost. Zase děkuji našim dorostencům a zároveň střelcům branek. Snad brzy pochopíme, že laciné branky nám berou body. Soupeř byl hladovější a vítězství si vybojoval.

O. Tauchman [-] - T. Mucha [-] , J. Hauschke [-] , R. Lauryn [-] (76. J. Šošovička [-] ) , M. Moravec [-] (55. D. Kretschmer [-] ) , L. Oubrecht [-] (55. F. Hrubý [-] ) , D. Kretschmer [-] , J. Kalaš [-] , T. Řeháček [-] , M. Vacek [-] (86. M. Matouš [-] ) , F. Kalaš [-]