24.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2023-2024

--

Druhý Lipník zvítězil na půdě Hartvíkovic

80. A. Kisela , 85. R. Šťáva , 87. M. Vala
18

Fotbalisté Lipníku se oklepali z poslední domácí porážky o čelo tabulky a na půdě Hartvíkovic zvítězili  3:0 brankami v závěru zápasu

V první půli branka nepadla

Ve 24. kole přijel do Hartvíkovic druhý tým okresního přeboru Lipník. Papírově silnější tým Lipník držel míč častěji na kopačkach , ale nedařilo se mu kombinačně přejít přez dobře bránící obranu Hartvíkovic a řešili přechody do útoku pouze nákopy, které si obrana domácích bezpečně pohlídala. Fotbal se hrál po většinu prvího polečasu uprostřed hřište. Za zmínku stojí odmítnuti vedení po faulu ve vápně na domácího Hadraby. K pokutovému kopu se postavil David Kopuletý, který bohužel pro domácí neproměnil a Rohony si připsal úspešny zákrok. Další odmítnutí vedení zahodil Jakub Sýkora, který šel od půlky sám na golmana, pokusil se chytře obstřelit, ale trefil pouze tyč. O pár minut později trefil nejlepší střelec souteže  Rudolf Šťáva z pěkného centru pouze břevno a tak se šlo do kabin za stavu 0:0

Hosté rozhodli o své výhře ve druhé půli

Druhý poločas Lipník začal trochu lépe kombinovat a v domácí unavené obraně Hartvíkovic se již začali objevovat mezírky a nedůraz, který vyvrcholil v 80. minutě. Po levé straně utekl Aleš Kisela a jak se říká " když nevíš co s tím, naper to na branu".  Ke vší smůle Hartvíkovic prošel mič pod ramenem Ležáka a Lipník se ujal vedení 0:1. Hartvíkovice už se bohužel k ničemu nedostali a Lipník pohodlně zvýšil.  V 85. minutě  se trefil Rudolf Šťáva na 0:2 a aby toho nebylo málo v 87. minutě přidal další gol Vala -0:3.

TJ Hartvíkovice
Kopuletý Michal, hráč: Soupeři gratuluji ke třem bodům.

Hajduk Lipník
Fišer Radim, trenér: Ač vypadá výsledek jednoznačně, tak náš výkon dnes nebyl dobrý. Opticky jsme sice byli na míči a soupeř bránil v boku, nicméně naše tempo nebylo takové, jakým se chceme prezentovat a dělali jsme spoustu individuálních chyb. Kdybychom o poločase prohrávali 3:2 tak jsme nemohli říct půl slova. Od 60. minuty se náš výkon a hlavně tempo hry zvedlo a podařilo se nám vstřelit branky.

V. Ležák [-] - D. Outulný [-] - V. Hadraba [-] (70. T. Urbánek [-] ) , D. Horký [-] , M. Kopuletý [-] - D. Kopuletý [-] , R. Sýkora [-] , J. Sýkora [-] (62. M. Záviška [-] ) , M. Kafka [-] (62. P. Vlk [-] ) , K. Sýkora [-] , V. Nováček [-]

F. Rohony [-] - R. Šťáva [-] , . Syrový [-] , L. Vojáček [-] , M. Vala [-] , M. Mašeja [-] , A. Kisela [-] , T. Kutálek [-] , Z. Svoboda [-] (79. D. Kučerňák [-] ) , P. Burian [-] , M. Jarý [-] (54. L. Žák [-] )

ŽK: 68. M. Záviška , 75. K. Sýkora , 80. V. Ležák - 64. L. Žák .
Hráči zápasu: L. Vojáček .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: KALINA Oldřich - TRETERA Karel, JABŮREK Jan (N).