22.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Střeleckou slinu Pavla Čermáka z Koněšína odnesli Moravské Budějovice B

17

Fantastickou jarní formu Konešína odnesly Moravské Budějovice B porážkou 2:7. Momentálně nejvíce září hvězda Pavla Čermáka, který v posledních třech zápasech vstřelil neuvěřitelných 13 gólů. Podruhé za sebou před vlastními diváky dokázal vstřelit pět branek

Domácí o dva góly lepší

Do Koněšína tentokrát dorazila rezerva Moravských Budějovic pohybující se na opačném pólu tabulky a předzápasové statistiky tak stavěly do role jasného favorita domácí celek. Jenže ten nepůsobil ze začátku vůbec přesvědčivě – jakoby spíš Koněšín začal první půlhodinu v útlumovém modu. Pravdou je, že aktivní hosté svého soupeře určitě zaskočily. Prvním varováním byla tyč nastřelená budějovickým Kvapilem už někdy v sedmé minutě. Tentýž hráč se ovšem po nedůsledném odkopu domácího obránce v polovině první půle už gólově prosadil a nekompromisní střelou otevřel skóre – 0:1 a budíček pro domácí. Pět minut nato vzal vše na sebe koněšínský Čermák, který jako buldozer z půlky hřiště dohrnul míč až do sítě – 1:1. Za dvě minuty už ale bylo vše jinak, protože se Čermák trefil podruhé – 2:1. Pět minut před přestávkou domácí zahráli roh přes nacvičený signál, po kterém se technickou střelou prosadil také Špaček – 3:1. Koněšín tak v první půli z minima vytěžil maximum.

Domácí ještě skóre navýšili

Druhá půle už ale byla plně v režii domácích. Ti přežili úvodní šanci hostů, kterou před brankovou čárou zmařil střídající Šibůrek, aby pak naplno rozjeli gólový koncert, na které je domácí publikum zvyklé. Svůj hattrick nejprve po přihrávce Dvořáka završil Čermák – 4:1. Pak se po rohu jemnou tečí zátylkem do playlistu zapsal také Herálecký – 5:1. Domácí ještě neměli dost a po geniální přihrávce Špačka se Čermák tentokrát lobem prosadil počtvrté – 6:1. Zápas se tak dostal do fáze poklidného a bezstarostného dohrávání. Když se nepokrytý hostující M.Premar po rohu prosadil hlavou (6:2), tak na to hned za minutu odpověděl znovu nepolapitelný Čermák (7:2), který byl opět hlavním interpretem nedělního koncertu…

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Dneska to bylo prvních 20-25 minut z naší strany hodně ospalý. Hosté se dostali do zaslouženého vedení. Tahle branka nás ale nakopla k lepšímu výkonu a tak jsme pak jasně dominovali. Především střelecky. Herně to byla podle mého názoru vyrovnaná partie.