23.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Rapotice B vyrovnaly v nastavení s vedoucím Koněšínem

15

Vedoucí tým soutěže neudržel vedení v Rapoticích B, když se o vyrovnání postaral v nastaveném čase domácí veterán Matoušek gólem na konečných 4:4

Domácí o gól lepší

Vedoucí Koněšín dorazil v sobotu na půdu rezervy Rapotic bez svých čtyř opor základní sestavy a na jeho výkonu to bylo tentokrát znát. Nedošlo tak ani na přímý „souboj“ dvou prozatímních nejlepších střelců soutěže Čermáka (25) a M.Šmardy (20).  I tak se hosté po přetaženém rohu hned ze své první střely zápasu dostali do vedení, když pokus Špačka neudržel v rukavicích domácí gólman Krčma – 0:1. Pak už ale úřadoval domácí kanonýr Šmarda. Jeho první tutovku ještě zneškodnil hostující brankář Macháček, ale o dvě minuty později už byl krátký na jeho trestný kop z cca 18 metrů – 1:1. O necelých pět minut později už šli ale domácí do vedení, kdy stejnou minelu předvedl i koněšínský brankář, když vysoký balon z kopačky Chatrného propustil mezi rukavicemi za svá záda - 2:1. Před koncem prvního poločasu hosté stačili ještě srovnat stav, když opět po přetaženém rohu a zpětném centru Špačka usměrnil míč do sítě Heralecký – 2:2. Prakticky vzápětí si Rapotice vzaly své vedení zpět, kdy po narážečce s Lašem Šmarda špičkou jemně přeloboval gólmana – 3:2. Domácí snajpr tak měl pro dnešek splněno a do kabin se šlo přece jen za příznivějšího stavu pro domácí.

Hosté v nastavení vyrovnali

Po poločasovém prostřídání v domácím týmu už začali mít mírně navrch hosté. Nejprve hlavička Šibůrka šla jen těsně vedle domácí svatyně. Po sedmdesáti minutách hry už se ale Koněšín dočkal, kdy kapitán Šibůrek po zpětné přihrávce propálil vše před sebou – 3:3. Chvíli nato se mohl prosadit domácí Laš, ale na gólmana nevyzrál. Do vedení tak šli přece jenom hosté, kdy se po narážečce se Šibůrkem podruhé v zápase prosadil Špaček – 3:4. Jenže ani tentokrát hosté koncovku poločasu úplně takticky nezvládli a už na začátku dvouminutového nastavení se po rohu prosadil nejstarší hráč na hřišti domácí Matoušek (48), jehož radost po srovnání na zasloužených 4:4 byla spontánní a upřímná jako radost kluka o čtyři dekády mladšího…

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Odehrál se vyrovnaný zápas a spravedlivá remíza pro oba týmy.

FC Rapotice B
A. Krčma [-] - P. Sobotka [-] , A. Chatrný [-] , M. Šmarda [-] (46. M. Laš [-] ) , M. Laš [-] (69. T. Matoušek [-] ) , P. Tesař [-] (46. D. Popelka [-] ) , M. Matoušek [-] , T. Pavlíček [-] (57. S. Binka [-] ) , R. Stér [-] , M. Matoušek [-] , D. Šmarda [-]

TJ Koněšín
M. Macháček [-] - O. Šibůrek [-] , P. Špaček [-] , P. Zahradníček [-] , J. Heralecký [-] , R. Sobotka [-] , Š. Dvořák [-] , J. Svoboda [-] , L. Lazárek [-] (90. M. Betka [-] ) , M. Konečný [-] , M. Ošmera [-]

ŽK: 68. M. Laš , 90. M. Matoušek - 68. M. Macháček .
Hráči zápasu: M. Matoušek - J. Heralecký .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: VRZAL Vlastimil - VRZÁČEK Josef, KOPEČEK Marek (N).