24.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2023-2024

--

--

Koněšín doma udolal oslabenou FŠ Třebíč B a nadále vévodí celkové tabulce

17

Fotbalisté Koněšína udělali další krok k udržení první pozice tabulky po těsné výhře nad FŠ Třebíč B, která hrála celý zápas o deseti hráčích

Domácí dvakrát udeřili

Rezerva Fotbalové školy Třebíč si musí připadat jak na houpačce – před dvěma týdny vysoká výhra 9:4 proti rezervě Rapotic, před týdnem ještě vyšší nadílka 14:1 proti Radoticím, v týdnu pak dodatečná kontumace prvně jmenovaného utkání pro neoprávněný start hráče a v neděli zápas na půdě vedoucího Koněšína, kam hosté přijeli jen s deseti hráči. Pro domácí příjemný „bonus“, který se ale nakonec ukázal skoro spíš jako přítěž. Koněšín si s nastalou a nečekanou výhodou nedokázal úplně poradit a proti jen bránícímu soupeři hrál na půl plynu a s obranným blokem si moc nevěděl rady. Přesilovku sice v prvním poločase využil celkem dvakrát – nejprve se nadvakrát prosadil Dokulil a po něm i Čermák – ale svojí ledabylostí a nefotbalovostí v zakončení se sám připravil o vyšší náskok a poklidný další průběh...

Hosté alespoň snížili

Na začátku druhého poločasu se po rychle rozehraném přímém kopu z vlastní půle dostal do svého typického zakončení znovu koněšínský Čermák a třígólový náskok jakoby domácí ještě více uklidnil. Když pak v 66. minutě dorazil na plac konečně jedenáctý hráč FoŠky, byly najednou karty rozdány zcela jinak. Hostům stačilo sedm minut na snížení z ojedinělé příležitosti – kdy domácího brankáře přeloboval Ustohal – a Koněšín rázem znejistěl. Domácí kapitán Šibůrek mohl přidat pojistku, ale minul. A tak přišlo drama v podobě druhé branky hostí tři minuty před koncem, kdy domácí Heralecký ve snaze odvrátit míč jej špičkou nasměroval do vlastní branky. Gól byl nakonec připsán Eliášovi, který se za hosty jako poslední dotkl míče. V zápětí pohrdl pojistkou před brankou osamocený domácí Horký, ale i tak se domácí museli ohánět, aby ubránili nakonec těsnou výhru…z pohodového zápasu tak nakonec bylo celkem drama.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Dnes jsme hráli nějakých 65 minut s výhodou jednoho hráče v poli navíc. To nám ale vůbec nesedlo a nechali jsme se ukolébat fotbalem v pomalém tempu. Druhý problém neproměňování šancí. Kvůli tomu jsme nakonec rádi za hubenou a utrápenou výhru o gól.

SK Fotbalová škola Třebíč B
Růžička Michal, trenér: “Bohužel jak již to občas bývá v nižších soutěžích či u béček, tak jsme se bohužel nesešli. Zápas jsme začínali v 10. Takže jsme jen bránili, soupeř se snažil hrát po křídlech, ale upřímně mu to moc nevycházelo. I když paradoxně první branka padla po centru z levé strany, kde bohužel náš stoper nedostoupil domácího útočníka, který osamocen dal první branku utkání. Zbytek centrů jsme v zápasu odvrátili. Druhou branku jsme dostali po špatné rozehrávce. Poločas skončil 2:0. Což si myslím, že z naší strany byl abnormální výkon. V 51. minutě jsme bohužel dostali 3. branku. Chtěli jsem držet výsledek co nejpříznivější, v 65. minutě nám dorazil 11 hráč a hned po pár minutách na hřišti jsme snížili na 3:1. Ustohal obešel 3 hráče a přeloboval brankáře alá “Kuchta”gol. Branka nám vlila krev do žil. V 81. jsme snížili dokonce na rozdíl jedné branky. Bohužel už nebyly síly na vyrovnání. Ono je taky potřeba říci, že soupeř zahodil spoustu šancí. Trefil v prvním poločase břevno. Každopádně na to, že musel nastoupit trenér, nebo hráči co rok potažmo dva nehráli fotbal jsme podali velmi srdnatý výkon proti lídrovi tabulky. Všichni, kdo nastoupili zaslouží absolutorium.”