5.kolo, Královéhradecký | Rychnov | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Oslabené Voděrady padly na půdě Javornice, navíc se jim zranil brankář

0

Javornice potvrdila v sobotním utkání roli favorita a svého soupeře z Voděrad rozstřílela v poměru 3:0. Přihlížející stovka diváků navíc mohla obdivovat pěkné fotbalové akce, po kterých jednotlivé branky padly. Hostující celek zastavily  v cestě za lepším výsledkem nejen mezery v sestavě, ale také brzké zranění vlastního gólmana.

Zraněný brankář a úvodní gól

Do zápasu vstupovaly oba celky s rozdílnými cíli. Zatímco Javorničtí toužili potěšit vlastní fanoušky a po prohře v Deštném znovu naplno bodovat, Voděrady, které přijely ve slátané sestavě bez šesti hráčů základní sestavy, chtěly utkání odehrát se ctí. Na javornickém pažitu, kde se mužstvu hostí dlouhodobě nedaří, se jeden z nejdůležitějších momentů duelu odehrál už v prvním poločase. Ve 27. minutě musel kvůli zranění vystřídat voděradský brankář Steklík, kterého při absenci druhého gólmana  nuceně nahradil hráč do pole. Nešťastná událost na straně Voděrad nahrála Javornici do karet. O osm minut později totiž domácí otevřeli skóre zápasu, když se netradičně prosadil obránce Daniel Suk.

Druhý poločas v režii domácích

V druhém poločase měli opět převahu Javorničtí. Voděrady se k ničemu nedostaly a v 64. a 70. minutě inkasovaly další dvě branky. Gólový účet zápasu nejprve navýšil povedenou střelou z dvaceti metrů javornický Kráčmer. Třetí zásah přidal Adam Krejčí, který si po samostatném úniku obhodil brankáře a zpečetil domácí výhru. Voděradští mohli  v závěru o trochu vylepšit nepříznivé skóre, jejich snažení však zastavila tyčka.

Javornice díky vlastní gólové smršti zaznamenala třetí výhru letošního ročníku. Voděrady po remíze, dvou porážkách a jedné výhře vyšli potřetí v sezoně bodově naprázdno.

Voděrady
Pavel Brandejs: Do Javornice jsme přijeli v dosti neobvyklém složení bez šesti hráčů základní sestavy. Na hřišti, kde se nám dlouhodobě nedaří, jsme ale chtěli zápas odehrát se ctí. V prvním poločase byli domácí lepší, nám se navíc bohužel zranil brankář a musel ho nahradit hráč z pole. Do poločasu jsme sice udrželi skóre 1:0, ale ve druhé půli Javornice přidala dva góly a zaslouženě vyhrála.

Javornice
L. Kasper [-] - D. Suk [-] (75. J. Nosek [-] ) , S. Koutský [-] , J. Resl [-] - T. Krunčík [-] , J. Kovaříček [-] (57. J. Hovorka [-] ) , J. Krunčík [-] , J. Kráčmer [-] , M. Štěpánek [-] , M. Plíhal [-] (61. P. Chlachula [-] ) - A. Krejčí [-] (73. L. Harbich [-] )

Voděrady
L. Steklík [-] (27. L. Doležal [-] ) - M. Janeček [-] , M. Střihavka [-] , O. Brich [-] , R. Jedlička [-] , T. Falta [-] , D. Toman [-] (86. M. Holoubek [-] ) , M. Derner [-] , J. Koráb [-] , P. Kopecký [-] , S. Holoubek [-]

Místo: Javornice. Počet diváků: 100. Rozhodčí: Špaček Ladislav - ŠPAČKOVÁ Jana, KRUNČÍK Jaroslav (N).