Letní příprava FC Zdelov 1963

0
Chceme hrát moderní fotbal, který nás i všechny přítomné fanoušky bude bavit!

V dalším článku se podíváme na průběh letní přípravy týmu FC Zdelov 1963, který v minulé sezóně vyhrál Okresní přebor II. třídy a podruhé v historii klubu postoupil do I.B třídy.

Zdelov před novou sezónou posílil. Do týmu přišli Daniel Cvejn z FK Kostelec nad Orlicí a také Martin Jedlička z SK Týniště nad Orlicí. Tým doplnili i Martin Horák s Miroslavem Vašatou, kteří obnovili jejich karéry.

Tým zahájil letní přípravu 11.7.2022. V rámci přípravy odehrál tři přípravná utkání. V prvním utkání Zdelov přivítal TJ Sokol Roveň zástupce pardubického okresního přeboru, kterého porazil 6:4. K druhému přípravnému utkání tým zavítal do Třebechovic. S účastníkem I.A třídy prohrál 2:5. Nutno podotknout, že tento zápas Zdelov odehrál bez 5-ti hráčů základní sestavy.

Generálku před novou sezónou sehrál tým Zdelova doma s Lokomotivou Borohrádek. Omlazený tým Borohrádku Zdelov prověřil po fyzické i fotbalové stránce. Hrálo se oboustranně ve svižném tempu a první branku vstřelili hosté. Zdelovu se však v průběhu 1. poločasu podařilo otočit průběh zápasu v jejich prospěch. Do poločasu ale soupeř ještě dokázal srovnat na 2:2. Ve druhé polovině zápasu Zdelov převzal inciativu a vypracoval si dost gólových situací. V 80. minutě svítilo na pomyslné výsledkové tabuli 5:2 pro Zdelov. Hosté se však v závěru ještě jednou prosadili a upravili na konečných 5:3.

Mezi nejproduktvivnější hráče letní přípravy patřili Martin Jedlička a Martin Kubový. Prvně zmíněný se trefil v každém přípravném zápase. Celkem skóroval čtyřikrát. Martin Kubový se blýskl hattrickem v generálce proti Borohrádku.

První „ostrý“ zápas čeká Zdelov v sobotu 30.7., kdy na domácím hřišti přivítá v rámci poháru Tj Spartak Opočno.

Zástupci FC Zdelov 1963 byli následně dotázáni na pár otázek:

Jaké jsou Vaše cíle pro tuto sezonu?

Vyhrát všechno, co půjde. Cílové minimum je 39 bodů v sezóně.

Jakým fotbalem se chcete prezentovat?

Žádné catenaccio. Chceme hrát moderní fotbal, který nás i všechny přítomné fanoušky (vlastní i soupeřovi) bude bavit a přinese nám do tabulky i dostatečný počet bodů.

Jaké týmy tipujete jako favority pro nadcházející ročník I.B. třídy?