Hvozdná i v poháru uspěla, rozstřílela Kateřinice

0

Hvozdenský tým nadále šlape jako namazaný stroj, tentokrát si prohru odneslo mužstvo Kateřinic (vítěz poháru KFS Zlín 2022), které v neúplné sestavě prohrálo jasným poměrem 4:0 a již s očekáváním vyhlíží víkendové pohárové utkání utkání s účastníkem krajského přeboru Zlín ze Štítné nad Vláří.

Hvozdná – Kateřinice 4:0 (1:0)

Branky: 19. Lukáš Pazdera, 53. Adam Kišš, 60. Lukáš Pazdera, 81. Adam Hrazdira

Jak viděli utkání předsedové obou oddílů:

Jan Hrazdíra (předseda SK Hvozdná)

K utkání jsme přistoupili zodpovědně a téměř kompletní, chyběl pouze Tomáš Burger, trenér dal šanci v základu mladému Adamu Kiššovi, a také nové posile Rosťovi Dvorníkovi. Na lavičce tak zůstali zkušení Patrik Trnka a Tomáš Sovadina a trojce mladých pušek. Lepší vstup do zápasu jsme měli my, kdy hned ve druhé minutě mohl skórovat Prokop Minařík, ale vychytal ho hostující brankář Eliáš.

Poté otěže zápasu na 15 minut převzali zkušení hosté, ale prosazovali se pouze po šestnáctku, víc jim domácí obrana v čele se stoperem Petrem Janošem a výborným Honzou Nahodilem nedovolili. Co neměla obrana, tak skvěle zasahoval a řídil Radim Vavruša v brance. V 19. minutě se po pěkné kombinaci dostal do koncovky Lukáš Pazdera a s jistotou skóroval. Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala a po parádní střele Marka Polácha skončil míč pouze na břevnu. To mohla jít Hvozdná do dvoubrankového náskoku. Hosté několikrát také zazlobili hlavně mladým šikulou Honzou Ostřanským a René Zuzaňákem.

Druhý poločas tedy sliboval drtivý tlak vítěze poháru z roku 2022 a účastníka I.A třídy. Opak se však stal pravdou a po akci Pazdery do odkryté branky doklepával výborně hrající Adam Kišš. To však nebyl konec a po akci Vaška Srovnala a Prokopa Minaříka zakončoval opět Lukáš Pazdera, a završil tak výborný sobotní výkon druhou brankou. Do hry nastoupili náhradníci, v 79. minutě také mladíci Mirek Sovadina a Adam Hrazdira. Toto střídání bylo velmi povedené. Po dvou minutách na hřišti po centru Marka Polácha se ze strany opřel do míče Adam Hrazdira a nechytatelným volejem nedal Eliášovi žádnou šanci. I Mirek Sovadina se ještě na konci dostal do slibné šance, ale neuspěl.

Výsledek předčil očekáváním, ale je zcela zasloužený, po třetí brance zkušení hosté už rezignovali. Nováček se tak může těšit na dalšího soupeře, tentokrát Štítnou nad Vláří, účastníka Krajského přeboru.

Ondřej Kuzník (ještě stále hrající předseda FC Kateřinice)

Pohárové zápasy jsem přihlašoval bez vědomí, že v inkriminovanou dobu budou někteří stěžejní hráči na dovolené, což se hodně dotklo sestavy. Naše mužstvo nedisponuje až tak velkým počtem hráčů, kteří by byli schopni chybějící hráče nahradit, proto jsme museli nasadit i tři kluky dorosteneckého věku, kteří do našeho oddílu přišli před nadcházející sezonou, všichni prošli mládežnickými mužstvy Vsetína potažmo Valašského Meziříčí, pocházejí ovšem z okolí naší vesnice. Kluci určitě nezklamali a dál je budeme postupně zapracovávat do kádru. Tahali jsme většinu zápasu za kratší konec, možná, pokud by se nám podařilo dát kontaktní branku, tak jsme mohli zápas ještě zdramatizovat, ovšem to se nám nepodařilo, a tak Hvozdná vyhrála zcela zaslouženě. Nejsem ovšem zklamán a už řešíme na víkend přátelský zápas s některým z mužstev vypadlých v 1. kole poháru, což by nám mohlo více pomoci ohledně nastavení mužstva v nadcházející sezoně.

Autor: Aleš Ráček