Brušperk otočil výsledek během čtyř minut

0

Další přípravný zápas na jarní část sezony mají za sebou fotbalisté Libhoště proti Brušperku. Byl to souboj skvělého brušperského útoku proti vynikající libhošťské obraně. Brušperk po většinu zápasu obléhal libhošťské pokutové území. Brušperk otočil výsledek až v závěru utkání.

FC LIBHOŠŤ- SK BRUŠPERK 2:3 (0:0)

neděle 3.3.2024 v 15:00 hod.

Branky: 46. Skalík,  72. Smolarčík  - 80. hosté, 83. vlastní Melčák (FCL), 84. hosté, ŽK 0:1, Rozhodčí: Tomšík Z., Diváků: 46.

Utkání se od začátku za spíše jarního počasí odehrávalo zcela v režii hostů z Brušperku, kteří měli především v prvním poločase míč častěji na svých kopačkách. Několikrát hráči Brušperku nevyzráli na skvělého brankáře Dubce nebo vyhořeli na blokovaných střelách libhošťských obránců. Když pak v 38. minutě překonali libhošťského brankáře, tak gól nemohl platit pro odmávaný a následně i odpískaný ofsajd. Pět minut před koncem se opět vyznamenal Dubec, když vyrazil na roh odkop spoluhráče Skalíka, který mířil do vlastní branky. Minutu před koncem první půle neproměnil další ze stoprocentních šancí hráč Brušperku, který se sám tváři v tvář před libhošťským brankářem neprosadil. První pětačtyřicetiminutovka tedy branku nepřinesla, ale hráči Brušperku předvedli, že se dá zahodit několik stoprocentních šancí po sobě.

Skóre se poprvé měnilo na úvod druhého poločasu, když se z brejku prosadil rychlý libhošťský útočník Jakub Skalík. Brušperk měl v druhém poločase (70.) konečně šanci vstřelit první gól po nařízeném pokutovém kopu, ale jeho exekutor z penalty pro změnu minul branku. O dvě minuty už Libhošť vedla rozdílem dvou branek, když se v pokutovém území soupeře prosadil mezi třemi hráči Patrik Čapka a nadýchaným centrem vybídl ke skórování hlavou spoluhráče Smolarčíka. Tentýž hráč mohl v rozmezí dvou minut (76. a 78.) poslat svůj tým do vyššího vedení, ale jedna dělovka šla nad bránu soupeře a druhá pro změnu do brankáře. Brušperk snížil až v 80. minutě umístěnou střelou z poza šestnáctky, na kterou skvělý Dubec už nedosáhl.  Za tři minuty bylo srovnáno, když další střelu soupeře nadzvedl hlavou libhošťský Melčák a ta zapadla těsně pod břevno jeho brány. Za další minutu soupeř otočil skóre, když si na zpětnou přihrávku naběhl autor první brušperské branky a obrat byl dokonán. V závěru se snažili hráči Libhoště alespoň srovnat, ale opět nepřesné přihrávky a špatná koncovka nedovolily s výsledkem ještě něco udělat.

„Na celkový pohled to vypadalo jako vyrovnané utkání. Brušperk hrál velmi dobře a jejich kombinační hra nám dělala, hlavně v prvním poločase velké problémy. V závěru jsme zbytečně chybovali a třetí branka v naší síti jen dokonala zmar v závěru utkání, které jsme nemuseli a neměli prohrát. Vyzdvihl bych Ondru Dubce v brance, který předváděl výborné zákroky a dále obránce Lukáše Hanzelku, který podal rovněž výborný výkon" v krátkosti zhodnotil přípravné utkání libhošťský kouč Luděk Odstrčilík.