25.kolo, Jihomoravský | Vyškov | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Lysovice doma zabraly

0

Diváci se ještě nestačili ani usadit na svá místa a domácí už ve 2 minutě vedli 1:0. Lysovický obránce Dominik Novotný poslal přesným pasem za obranu do sóla Jakuba Poprika a ten bodlem prostřelil gólmana Uhlíře. V 5 minutě předvedli domácí krásnou akci na jeden dotek přes střed hřiště, na hranici velkého vápna si Ondřej Bačovský narazil míč s Lukášem Foldynou a střelou těsně vedle šibenice pořádně vylekal brankáře Pustiměře. Hosté se osmělili až ve 12 minutě velmi nepřesnou střelou. V 17 minutě to byli znovu pustiměřští, kteří se snažili po rychlé akci z pravé strany o vyrovnání, ale střela byla znovu nepřesná. Utkání se hrálo za velkého vedra a to určitě přispělo k tomu, že tempo nebylo bůhvíjaké. Ve 26 minutě poslal křížný balón do šestnáctky hostí Dominik Novotný, kde našel volného Lukáše Foldynu, ten si míč perfektně zpracoval a střelou do šibenice konečně protrhl střeleckou smůlu, která ho provází celé jaro – 2:0. Ve 35 minutě zahrávala Pustiměř přímý volný kop, jenomže s prudkou střelou k tyči si brankář Lukáš Plhal poradil a vyrazil ji. Ve 39 minutě se hosté dostali k největší šanci v prvním poločase. Po pravé straně předvedli rychlou akci na jeden dotek a Lukáš Plhal měl co dělat, aby dělovku vyrazil. Domácí po druhé brance polevili a Pustiměř vycítila šanci. Minutu před koncem první půle skončila hlavička po centru z levé strany těsně nad břevnem domácí svatyně.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hostující hráči a v 55 minutě využili svou převahu v kontaktní gól. Na centr z pravé strany si naběhl volný Jelínek a hlavičkou k tyči se mu podařilo snížit na 2:1. V 57 minutě nacentroval do velkého vápna domácí Patrik Neděla, míč se dostal na hranici šestnáctky k Michalu Bédimu, který vypálil prudkou ránu, se kterou si ale nadvakrát gólman Uhlíř poradil. V 66 minutě zahrával domácí Ondřej Bačovský přímý volný kop z levé strany hřiště, na který si naběhl Petr Beránek, jenomže jeho hlavičku Uhlíř chytil. Z následného dlouhého výkopu za obranu Lysovic se do velké šance dostal střídající útočník Kubíček, který se snažil přelobovat domácího gólmana Plhala, ale nepřesně. Hosté stupňovali svůj tlak a domácí si svou pasivitou koledovali o vyrovnání. Deset minut před koncem se do obrovské šance dostal jeden z hostujících hráčů, jenomže z malého vápna nedokázal vyrovnat. V 81 minutě skončila hlavička po rohu Pustiměře těsně nad. V 83 minutě už byli hosté hodně blízko vyrovnání, bohužel pro ně střelu, která mířila do brány odhlavičkoval na břevno domácí obránce Petr Neděla. Dvě minuty před koncem mohl definitivně o vítězství Lysovic rozhodnout střídající Patrik Procházka, který ale ve výborné pozici netrefil bránu. Lysovičtí nakonec těsné vítězství uhájili, a tak berou všechny tři body.

TJ Lysovice
Zdeněk Gryc (trenér Lysovic): Začali jsme výborně, rychlá branka nás uklidnila a druhá ukolébala. Ve druhém poločase jsme si hodně koledovali a moc nechybělo a o vítězství jsme přišli. Šancí na straně Pustiměře bylo až dost. Konečně ale při nás stálo také trochu toho štěstí, které se celé jaro někde toulalo. Bohužel přišlo asi pozdě

FK Pustiměř
Pavel Holub (trenér Pustiměře): Myslím, že to kolega Gryc napsal přesně a objektivně. Tento zápas jsme chtěli zvládnout a rozhodně jsme na to dnes měli. Po úvodní letargii se kluci zejména ve druhé půli zvedli, ale bohužel jsme byli v koncovce neškodní, tak jako v průběhu celého jara. Hlavně z tohoto důvodu jsme některé zápasy nedokázali dotáhnout do vítězného konce a když se zápasy lámaly, vždycky jsme inkasovali laciné branky. Jsme po několika úspěsných sezónach na nelichotivé pozici v tabulce a je na každém hráči, aby si sáhl do svědomí a vyvodil z toho patřičné důsledky. Tréninková morálka upadá a tady to vlastně všechno začíná. Pokud každý nezačne sám u sebe a v rámci svých možností se neobětuje pro kolektiv, vyjde veškeré snažení a zájem všech lidí okolo fotbalu vniveč