15.kolo, Jihomoravský | Vyškov | Okresní přebor , 2014-2015

--

--

Pačlavice obhájily první příčku

0

Dnešní zápas první s druhým sliboval dobrý fotbal. Většina poločasu se odehrála na polovině hostů, kteří ale využívali svých rychlých útočníků k nebezpečným brejkům. Při nich domácí několikrát skvěle podržel Klimek. Do 20 minuty domácí neproměnili minimálně tři vyložené šance a hosté je za to ve 25 minutě potrestali. Hlavičku po centru Klimek ještě kryl, ale po zmatku ve vápně se Křižanovice ujaly vedení 0:1. Hosty gól povzbudil, hráli tvrdě a maximálně obětavě. Pačlavice byly u všech míčů později a Křižanovice je přehrávaly důrazem.

Po přestávce mohlo být ještě hůře, když po hlavičce zazvonila za Klimkem tyč. V 60 minutě domácí vstali z mrtvých. Doležel poslal uličku na Grepla, ten naservíroval Jiříčkovi, který zasouval do prázdné brány a vyrovnal stav utkání na 1:1. Od té chvíle domácí začali soupeře znovu přehrávat. V 66 minutě vybídl Veselý kolmicí Doležela, jehož střelu vykopával obránce z branky. O tři minuty později řešili nebezpečí před pačlavickou brankou Klimek s Kroupou a následně mohl hlavou skórovat Jiříček po centru Grepla, ale gólman byl proti. V 86 minutě rozhodl o vítězství 2:1 Špatina z trestného kopu. Pačlavice obhájili 1. místo.

FK Pačlavice-Dětkovice
Leoš Svobodník (trenér FK Pačlavice): V dnešním zápase bylo tradičních 20 minut v naší režii, ale nevyužitím šancí jsme dostali soupeře do hry. Ten využíval tvrdosti a svých rychlonohých hráčů k nebezpečným brejkům. To nám činilo problémy v podstatě celý zápas. O poločase jsme si v kabině řekli, že z toho nebudeme dělat žádný pouťový zápas, ale naopak máknem a nenecháme se okopávat. V závěru jsme byli šťastnější a šli jsme více za vítězstvím. Přesto smekám před soupeřem, který nás v této sezoně potrápil asi nejvíce. A ještě jednou velký dík všem hráčům za předvedený výkon.

V. Klimek [-] - T. Kroupa [-] , P. Dostalík [-] , L. Hádlík [-] , D. Vlček [-] - M. Grepl [-] , Z. Pučan [-] , L. Veselý [-] , M. Špatina [-] - J. Jiříček [-] , P. Doležel [-]