8.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2016-2017

19. J. Nemeškal , 86. M. Mikyska (vl.) - 5. V. Šula , 37. M. Mikyska (p.) , 42. M. Mikyska , 49. M. Jaša , 61. V. Šula , 78. J. Koch
0

Nováček z Rudíkova si odvezl z radkovické půdy všechny tři body a drží se v popředí tabulky.

Mikyska vybudoval hostům dvoubrankový náskok

Hosté na domácí tým vlétli hned od začátku zápasu a brzy se i ujali vedení. Jaša zatáhl míč po pravé straně, přetáhl míč na druhou stranu, kde byl Trnka P., který poslal centr do vápna na Šulu. Šula hlavičkoval na bránu, ale míč srazili bránící hráči opět k Šulovi, který již nohou přehodil brankáře a míč skončil v síti. V 8. minutě se Jaša po samostatné akci dostal z levé strany až před brankáře, brankáře překonal, ale míč odkopl stoper do bezpečí. Ve 12. minutě podnikl akci hostující Miškela, poslal míč na Šulu, který posunul míč na Skryju M., ten zatáhl a odcentroval na malé vápno, kde byl Jaša na malém vápně, ale míč se mu od drnu zamotal mezi nohy a tak jej neusměrnil do brány. Ve 13. minutě se konečně dostali do vápna hostů i domácí hráči, útočící hráč ve vápně hostů upadl a dožadoval se PK, ale rozhodčí vše viděl a PK neodpískal. Přišla 19. minuta a měnilo se skóre, domácí udělali dlouhý nákop na levou stranu, kde si na míč naběhl Nemeškal a běžel na bránu hostů, brankář Trnka vyběhl a Nemeškal jej obstřelil a míč od tyčky skončil v bráně – bylo srovnáno. Hosty to nijak nezaskočilo a dále pokračovali ve své aktivní hře, ve 31. minutě podnikl útok po levé straně Skryja M., přihrál Trnkovi P. a ten přetáhl míč na Jaše, který po zpracování vystřelil mimo bránu. Ve 36. minutě šel mezi stopery Jaša a byl ve vápně faulován, následoval PK. K PK se postavil kapitán hostů Mikyska a s přehledem jej proměnil. Do poločasu se skóre ještě jednou měnilo, na levé straně dostal přihrávku Skryja M., zatáhl míč blíž k vápnu a poslal centr do vápna, kde si nádherně naběhl Mikyska a hlavou dává gól. Ve 42. minutě akci hostů začal u pomezní čáry Trnka P., který přešel přes dva hráče a přihrál před velké vápno Mikyskovi, ten vystřelil a domácí brankář jen kontroloval, jak míč těsně míjí jeho branku a tak se šlo do kabin za stavu 1:3.

Hosté pokračovali v kanonádě

Hosté začali i druhý poločas impozantně, ve 49. minutě si Skryja M. narazil s Miškelou a utekl po levé straně, vrátil míč do vápna Miškelovi a ten ještě posunul volnému Jašovi a ten překonal brankáře domácího týmu a hosté tak vedli 1:4. Přicházely další šance hostů. Ve 49. minutě poslal Jaša centr do vápna, na krásně postaveného Miškelu, který hlavičkou poslal míč do místa, kde byl postavený domácí brankář. 53. minuta a rychlá akce hostů po pravé straně, kde byl Skryja M. a přihrál pod sebe Trnkovi P. a ten vyslal „jedovku“ na domácí branku a brankář na dvakrát míč chytil. V 61. minutě se hosté konečně opět radovali, Šula si zpracoval míč hrudí, narazil si s Jašem a šel sám na brankáře a s přehledem vstřelil svoji druhou branku v utkání. V 66. minutě vybojoval na půlce míč Šula a přihrál Skryjovi M., který krásně našel Miškelu a ten se řítil sám na brankáře a v jasné šanci přestřelil bránu. V 78. minutě se opět radovali hosté, po levé straně využil Skryja M. svoji rychlost a utekl bránícím hráčům, poslal centr před bránu a tam se přiřítil Koch a poslal míč do sítě. Naposledy se skóre měnilo v 86. minutě a postarali se o to opět hostující hráči, nejistý zákrok kapitána Mikysky, který poslal míč na vlastní branku a brankář Trnka Z. byl vysunutý před brankou a nedokázal to odcouvat a tak míč vyboxoval v poslední chvíli do břevna a míč skončil v brance. Dobře to okomentovala jedna z domácích divaček, která pronesla na adresu domácích hráčů: „rudíkováci se už nemohli dívat na tu vaši nemohoucnost a tak si dali branku sami“. Branka byla připsána kapitánovi hostujícího týmu Mikyskovi, který tímto završil v tomto utkání svůj hattrick. Do konce utkání se už nestala žádná akce, která by stála o zaznamenání.

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, tenér: Domácí tým držel krok s našim týmem pouze do konce prvního poločasu, druhý poločas jsme je začali přehrávat aktivní hrou a tak si kluci docela slušně zastříleli.