21.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2016-2017

--

Šlágr kola ovládla Rokytnice

65. L. Tomšíček , 89. M. Trnka - 51. M. Vahila , 56. M. Vahila , 67. M. Šabatka (vl.)
0

Nejspíše nejzajímavější zápas OP se odehrál v neděli v Blatnici. Domácí hráči na své půdě svedli boj s týmem z Rokytnice - boj o první příčku. Úspěšnější byli rokytnničtí fotbalisté a po závěrečném hvizdu se mohli radovat ze tří bodů.

První půle bez branek

Rokytnice vstoupila do zápasu aktivněji a již na začátku utkání nastřelili Vahil'a a Syrový během jedné minuty břevno,  dorážku pohotově zlikvidoval domácí Holík. Zahrozili také domácí, ale jejich pokusy nebyly stejně jak ty rokytnické úspěšné. Během první půle diváci branku neviděli a do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu.

Brankostroj druhé půle vyzněl lépe pro hosty

Druhá půle byla brankově bohatá. Nejprve napálil horní tyčku z hranice vápna domácí Sova. Rokytničtí hráči a příznivci se mohli radovat již v 51. minutě. Ferkl poslal nádherný balón, do vzduchu se pověsil Vahil'a a míč skončil v síti - 0:1.  Nejlepší střelec soutěže uděřil ještě jednou, tentokrát v 56. minutě, kdy se dostal k dorážce Syrového střely a zakončil za záda Holíka -0:2.  Domácím se podařilo v 65´minutě z rohu snížit, kdy se nechytatelně hlavou z rohu trefil domácí kapitán Tomšíček -1:2.  Ale o dvě minuty později si domácí obránce srazil do brány přihrávku Prokeše -1:3.  Rokytnice nedokázala svá šance proměnit a hráči Blatnice  nesložili zbraně a snažili se utkání ještě zdramatizovat a byly až do konce utkání lepším mužstvem na hřišti. V 89. minutě se prosadil Michal Trnka. Tento výsledek už dokázali hráči se znakem Rokytnice na hrudi udržet a radují se tak z cenného vítězství. .

SK Blatnice
Trnka Michal, trenér: "Hrál se atraktivní fotbal, i když se nám nepodařilo v závěru urvat alespoň bod. Na vstřelení branky se v posledních zápasech hodně nadřeme. Myslím si, že by utkání slušela remíza, i tak musím za předvedený bojovný výkon kluky pochválit