19.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. A, 2014-2015

--

--

Polná B deklasovala Habry pěti brankami

0

Rezerva Polné má v jarní části sezony vynikající formu. Za čtyři odehraná kola ani jednou nezaváhala a dál stoupá tabulkou. Její jízdu nepřbrzdily ani Habry, kterým polenští fotbalisté nasázeli rovného "bůra".

Hosté však vstoupili do utkání směle. Hned v 1. minutě se objevil v šanci šutér Kudláček, ale v zakončení selhal. Ve 20. minutě tvrdě fauloval domácího Diviaka haberský Janouch a z následného trestného kopu posadil Gondek Rychlému na hlavu dobrou příležitost, ten však mířil nad bránu. O minutku později střílel aktivní Kudláček těsně nad ze vzdálenosti 30 metrů. Z protiútoku pálil polenský Rychlý vysoko nad a Jelínkův průnik do haberské šestnáctky zlikvidoval Novotný.

Poté přišla vražedná „tříminutovka“ domácích. Nejprve centr dobře hrajícího Šimka vypadl brankáři Novotnému a příhru Dvořáka přetavil Mezera v gólovou radost. O sto dvacet vteřin později naservíroval krásnou příhru Diviak Jelínkovi a ten po sólu zkušeně zasunul za Novotného záda. Radost z druhé branky ještě nevyprchala, když Dvořák hned po rozehrání vybojoval nastřelený míč, Jelínek nacentroval na Šimka a ten v letu skvěle trefil míč přesně do dolního rohu branky.

Na začátku druhé půle neproměnil po centru Vavřičky velkou šanci Korel. Také šestnáctiletý hostující benjamínek Fanta po pěkné kličce neuspěl a trefil jen domácího beka Jaroše. V 64. minutě obešel Jelínek čtyři obránce a podél brankáře zvýšil na 4:0. Konečnou podobu skóre dal v 77. minutě Tomas, jenž v šanci přeloboval brankáře Novotného a potvrdil tak vysokou výhru Polné.