5.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Hluboká "B" si vcelku snadno poradila na domácím hřišti s rezervou Jankova

18

Hřiště na Hluboké přineslo o víkendu zápas dalších dvou rezervních celků. Domácí hráči započali podzimní sezónu OP v ofenzivní síle a patřily k nejproduktivnějším týmům s 11 vstřelenými brankami. Naopak rezervní tým Jankova po třech odehraných kolech disponoval jednou z nejpevnějších obran, když do dnešního zápasu obdržel pouze 4 branky....

Vyrovnaná první půle od obou soupeřů

Do utkání vstoupilo lépe hostující mužstvo. Když v 6. minutě dostal výborný pas za obranu Michal Ježek a předložil míč před bránu na nehlídaného Martina Kudláčka, který se štěstím poslal míč do brány mezi nohama domácího brankáře, stav na ukazateli skóre se poprvé měnil - 0:1. Na vyrovnání se čekalo do 28. minuty, kdy se nedohodl Lukáš Simandl s brankářem Patrikem Šindelářem a exjankovský Matěj Maurer poslal pohodlně míč do prázdné brány - 1:1. V prvním poločase by stály ještě za zmínku dvě tutové šance hostujícího kanonýra Michala Ježka, ale bohužel pro tento zápas mu zvlhl střelný prach a brankové zařízení ani v jednom případě netrefil.

Druhou půli se domácí do svého soupeře zakousli

Stejně jako vstup do zápasu, se povedl hostům z Jankova i začátek druhé půle. Ve 47. minutě se krásně uvolnil dorostenec Dominik Šindelář a místo střely zvolil přihrávku na nikým nehlídaného Martina Kudláčka, který si poradil s domácím brankářem a střelou po zemi k tyči strhl vedení opět na stranu hostů - 1:2. Bohužel to bylo ze strany hostujícího týmu takřka vše. V 55. minutě po zbytečném faulu Václava Homoláče dostali domácí výhodu pokutového kopu, kterou využil Petr Stejskal a srovnal - 2:2. Obrat v utkání dokonal opět Petr Stejskal v 59. minutě, kdy s přehledem uklidil centrovaný balón hlavou k tyči - 3:2. To už na hřišti domácí dominovali a převzali otěže zápasu do svých rukou. Děsivou desetiminutovku pro hosty uzavřel Karel Vácha st., jenž hlavou zvyšoval v 64. minutě na dvougólový rozdíl - 4:2. Hosté měli ojedinělou příležitost snížit, ale proti byl domácí brankář, který Kudláčkovi vyrazil přímý volný kop na roh. Tečku za utkáním udělal Karel Vácha st., který po pěkné kombinační akci domácích v 78. minutě  prostřelil Šindeláře přízemní střelou na zadní tyč - 5:2

SK Jankov B
Martin Kudláček ( hráč ): Vyrovnané utkání. Dvakrát jsme vedli a minimálně první poločas jsme měli více šancí. Druhá půle byla již v režii domácího týmu, který prostřídal a na hřiště poslal zkušeného Váchu, který se dvakrát prosadil. Ještě musím vyzdvihnout výkon rozhodčího a též domácího pomezního. Kéž by takových výkonů rozhodčích bylo více. Palec nahoru. Domácím gratuluji k výhře a my snad zabodujeme příští utkání doma se Zliví.