12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Milevsko si připsalo druhou výhru v řadě, dokázalo najít vždy rychlou odpověď

17

Dačice si držely

převahu celý zápas, ale finální koncovka dnes nevycházela

Dačice tlačily, ale branka ne a ne přijít. Milevsko vytěžilo z minima maximum

Dačice na svém hřišti přivítaly ve 12.kole poslední celek tabulky, který si ovšem v posledním utkání připsal první vítězství této sezóny, Milevsko. Domácí se potýkají v této sezóně s paradoxem. Pokud se jim nedaří herně, koncovka vychází skvěle a naopak. První poločas byli na koni právě domácí, jejich aktivita byla znatelná, vytvářeli si šance, ale vždy chyběla finální koncovka, která by znamenala branku. Přísloví nedáš dostaneš, se v tomto utkání ukázalo jako pravdivé. Milevsko soupeře příliš netrápilo a vytvořilo si jednu opravu stoprocentní šanci, kterou ovšem ke smůle domácích dokázalo využít. Radek Šťastný ve 29.minutě vstřelil úvodní branku utkání a Milevsko se dostalo do vedení 0:1.

Srovnání domácích a rychlá odpověď hostí. A takto si to zopakujeme

Do druhého poločasu měli domácí úžasný nástup. Již ve 47.minutě vybojovali pokutový kop a ten proměnil Marek Šimánek 1:1. Radost netrvala dlouho ! O pár minutě později, přesněji v 56.minutě z přímého kopu poslal Dominik Římánek Milevsko znovu dovedení 1:2. Domácí hráli lepší a aktivnější fotbal a snažili se otočit vývoj utkání. Naděje na obrat přišla a to v 77.minutě, to druhou branku v zápase přidal Marek Šimánek a začínalo se od znovu 2:2. Domácí tak vycítili šanci otočit stav utkání na svou stranu, ale znovu se opakovala situace jako na začátku poločasu. Milevsko přišlo ještě s rychlejší odpovědí. V 81.minutě utkání trefi přesně Martin Kálal a poslal Milevsko znovu do jednobranového vedení 2:3. Milevsko se po této vedoucí brance zatáho na svojí polovinu a snažio se ubránit náskok, tlak domácích ovšem nepřicházel a odpověď na další branku se hledala už poněkud hůře než v předchozím případě. Hosté uhájili své vedení a připisují si druhou výhru v řadě. Bude tak Milevsko pokračovat ve sbírání bodů i nadále ?

FK Dačice
Jan Beneš - hráč, trenér: V zápase jsme byli lepší, hráli jsme aktivněji, vytvářeli si šance, ale opět když hrajeme dobře, nevychází nám finální koncovka. Zápas jsme si prohráli sami, určitě jsme dnes mohli vyhrát. Poslední minuty v závěru zápasu už to od nás byla křeč.