26.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Rudolfov "B" neuspěl na hřišti Úsilného a zůstává dál účastníkem OP

16

V posledním kole soutěže OP zajížděla rezerva SK Rudolfov na hřiště blízkého SK Úsilné. Podzimní duel skončil remízou 1:1. Domácí měli již jistotu záchrany v OP a tudíž se za každou cenu nemuseli v utkání nikam hnát. Za to mladá rezerva Rudolfova stále bojovala o co nejlepší umístění v tabulce, které by jí při dobré konstelaci mohlo přinést i radost v podobě postupu do I.B třídy, ale bylo zapotřebí, aby v místním derby odvezla z Úsilného všechny body. Domácí byli připraveni v plné palbě, zatímco hosté skládali sestavu velmi těžce z důvodu záchranářských bojů A-mužstva SK Rudolfov o udržení se v krajském přeboru mužů. Díky těmto okolnostem neměli povolení hrát za rezervu stoper Václav Dvořák a střední záložník Martin Kocina. Na místo těchto dvou hráčů byli A-mužstvem zapůjčeni jiní dva fotbalisté z lavičky alespoň na první půli utkání v Úsilném a to Roman Vo Son a Vojtěch Vejvar.

Dva brzké góly určily remízový poločasový stav

Na malém krátkém hřišti a hlavně v příšerném horku, kdy se utkání začalo hrát od 14:00 hodin, přehrávali hosté svého soupeře pouze prvních pět minut, kdy už ve 2. minutě po krásné kombinaci zakončil akci přesnou střelou nejlepší střelec OP Jaroslav Machovec na 0:1 a tak šli rudolfovští brzy do vedení. Po pěti minutách dalšího úsilí hostujících fotbalistů o vítězství v tomto zápase nabralo utkání jiný rozměr. Místo využití dalších šancí hostujícími hráči ke vstřelení gólu se na opačné straně v 9. minutě při druhé akci v zápase prosadili domácí fotbalisté vyrovnávací brankou na 1:1, kterou vstřelila zahraniční posila Mirnes Salibašić. Po vyrovnání se kupily šance na obou stranách, ale bez úspěchu. Brankáři udrželi remízový stav až do konce prvního poločasu.

Vítězný gól si nechali domácí na závěr utkání

Do druhého poločasu nastoupila rezerva SK Rudolfov už bez hráčů A-mužstva a na jejich hře se to markantně projevilo. Obraz hry z konce první půle se nezměnil ba naopak. Aktivitu převzali domácí hráči a v nakonec se jim také v 80. minutě podařilo vstřelit vítězný gól, když se po samostatném úniku nekompromisně prosadil domácí rychlík a střelec Petr Vazač - 2:1. Rezerva Rudolfova i po změně rozestavení nedokázala využít před koncem utkání tří šancí ke vstřelení vyrovnávacího případně vítězného gólu a z utkání nakonec jako vítězové odešli domácí hráči SK Úsilného.

Úsilné
Josef Dvořák ( trenér ): Při předzápasové přípravě jsem naše mladíky upozorňoval, že budeme hrát na hodně malém hřišti a v hodně velkém vedru, tak aby se pokusili rozhodnout utkání v prvních 45 minutách. A jak se později ukázalo a potvrdilo, kluci plnili pokyny pouze prvních 5 minut a po zbytek zápasu si na hřišti dělali co chtěli! Hoši, s takovýmto přístupem se dá hrát s bídou střed tabulky v OP, ale rozhodně ne I.B třída!!!

Úsilné
R. Novák [-] - P. Zíka [-] , J. Rybecký [-] , M. Salibašić [-] , P. Vazač [-] , J. Jeřábek [-] , V. Polan [-] , P. Švec [-] , M. Stejskal [-] , Z. Německý [-] , P. Pícha [-]

SK Rudolfov B
D. Keřka [-] - M. Žoček [-] , P. Irmiš [-] , J. Tušl [-] , M. Šefl [-] - F. Peiger [-] , R. Vo Son [-] , A. Janura [-] - J. Machovec [-] , M. Tušl [-] , M. Sládek [-]

ŽK: 80. P. Vazač - 26. R. Vo Son .
Hráči zápasu: P. Vazač - J. Machovec .
Místo: Úsilné. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Pileček Josef - KAPINUS Milan (N), KRÝDL Petr (N).