24.kolo, Zlínský | Zlín | Okresní přebor , 2018-2019

16. M. Sušeň , 34. T. Hronek (p.) , 47. J. Zicha - 69. R. Mana , 86. R. Mana (p.) , 90. R. Mana (p.)
0

Report zaslal Marek Řezníček. Děkujeme!

Domácí po půli vedli

Předehrávaný zápas 24.kola se odehrál již ve středu 1.května za příjemného počasí.Na kvalitě hry se hodně podepsal nerovný terén.I tak diváci viděli dramatický zápas.

Úvod byl hodně divoký,hned v 1.min zakončoval nepřesně z dobré pozice Švehlík,následně dvakrát zahrozili domácí,jedna střela šla vedle brány s druhou si poradil Špaček v bráně Jasenné.Poté hosté přidali a vytvořili si tlak,který byl korunován gólem Sušně v 15.min,který využil Švehlíkův centr-0:1.Hosté byli i nadále při chuti a v 33.min měli možnost zahrávat pokutový kop po faulu na Jurčáka.Penaltu s přehledem proměnil Hronek-0:2.To už však Jasenná hrála bez zraněného Švehlíka a domácí přebírali otěže zápasu.Do konce poločasu si hráči Poteče vypracovali několik slibných šancí,jenže hosty opět podržel golmán Špaček.

Hosté dokázali srovnat

Do druhé půle už nenastoupil další zraněný hráč Jurčák,ale Jasenná domácí dokonale zaskočila.Ve 46.min zahrával rohový kop Smilek,jeho centr našel přesně hlavu Zichy a bylo to 0:3.Dorazit domácí tým mohl ve 49.min Smilek,jenže skvělým zákrokem se prezentoval brankář Kolařík.V 62.min se do tutové šance dostal domácí Novosád,jenže na výborného Špačka si nepřišel.Zlomová situace v utkání nastala v 68.min.Smilek zbytečně na polovině hřiště dohrál Trojáčka a po druhé žluté kartě putoval do sprch,jenže domácí kapitán neudržel nervy na uzdě,oplácel a inkasoval rovnou červenou kartu.Jasenné tak vypadl již třetí tvořivý hráč a domácí toho hned v následující minutě využili,před brankou se prosadil hlavou Mana -1:3.Vrátit tříbrankové vedení mohl hostům v 75.min Vávra,jenže sám před brankářem zakončil velmi mizerně.Poteč byla v těchto chvílích již lepší a hnala se za snížením.Všechny míče nakopávala do šestnáctky,kde se vysouval vysoký stopér Procházka,který se vždy snažil vymodlit si penaltu teatrálním pádem.A na popáté se mu to v 85.min povedlo,když se po minimálním kontaktu se Sušněm skácel k zemi a sudí Kadlčák po dlouhém váhání odpískal penaltu,kterou proměnil Mana-2:3.Při penaltě přišel nepochopitelný zkrat hostujícího obránce Krajščáka,který zasáhl loktem Novosáda,a hlavní rozhodčího ho po poradě z asistentem vyloučil.Velkou kaňkou na zápase bylo napadení vyloučeného Krajščáka domácím fanouškem,které rozhodčí ani nezaznamenal do zápisu. V nastaveném čase domácí bušili do obrany Jasenné,která odolávala až do poslední minuty,ve které však udělal totální nesmysl Řezníček,který úmyslně v šestnáctce zahrál rukou.Nabídku na vyrovnání tak dostal Mana a završením hattricku srovnal na konečných 3:3.

Domácí berou bonusový bod

Hosté se alespoň v penaltovém rozstřelu zmátořili a vyhráli a vezou si domů dva body.

Škoda,ale ztráty jasně vyhraného zápasu.Snad si to někteří z hráčů proberou v hlavě a upustí od zbytečných chyb a zákroků.