15.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Košutka si po několika nevydařených zápasech spravila chuť před dokopnou

52. V. Mencl - 13. J. Kalaš , 17. J. Kalaš , 62. T. Pekník
19

Košutka byla po úvodních kolech 1.A třídy ve velmi pěkné pozici, ze které se však postupně stáhla. Proto výhra v posledním kole v Žákavé jistě udělala radost před dlouhou dokopnou, která hráče z Košutky čekala. Smolný zápas to byl pro domácí, které trápila přesná koncovka.

Kalaš vstřelil 2 rychlé branky

Žákava má kolísavé výkony a toho chtěla využít Košutka, které se poslední dva zápasy nepovedly. A hosté začali velmi dobře. Aktivitou se od prvních minut dostávali k zakončení a už ve 13. minutě se prosadil křídelník Jan Kalaš, kterému do gólovky nahrál Libor Kovářík. U jedné branky nezůstalo. O čtyři minuty později se prosadil znovu, když se ve skrumáři ve vápně nejlépe zorientoval. Stav 2:0 se do poločasu nezměnil i když se do hry nebezpečně dostávali i domácí. Ale jejich pokusy výborně kryl brankář Filip Šatra.

Ke srovnání nedošlo a v závěru přišlo i vyloučení

Žákava neměla co ztratit. Prohrávat doma 0:2 by se nechtělo žádnému týmu a tak vsadila vše na útok. Hostující obrana měla s pokrytím jejich křídelné hry velmi velké problémy a domácí brzy snížili. Na 1:2 v 52. minutě zakončoval Václav Mencl a domcí vycítili příležitost. Jejich útočné výpady však dále kryla hostující obrana, včetně brankáře a obdržení další branky už nedopustili. Navíc v 62. minutě z rychlého kontru navýšil vedení hostů Tomáš Pekník a hosté mohli být ve větším klidu. Červenou kaňkou pro tým z Košutky byl střídající Jan Pekník, který v rozmezí tří minut dokázal obdržet dvě žluté karty za hrubé fauly a v 82. minutě musel ze hřiště, po odehraných třiceti minutách, odejít. Žákava ani nabídnutou přesilovku nezužitkovala, a tak si hosté odvezli včechny tři body, které jistě na dokopné zapili.

FK Žákava
Václav Maněna, trenér domácích: Začátek jsme prováhali a rychlé branky v úvodní dvacetiminutovce nás podlomily. Když jsme se zvedli, trápilo nás přesné zakončení, produktivita. Ve druhé půli jsme dominovali, ale bohužel nic z toho.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas, kapitán hostů: Začátek jsme měli lepší, ale hrál se pěkný fotbal na obě strany. Žákava neproměnila spoustu gólovek a ve druhém poločase nás podržel brankář. Soupeři hráli pěkný fotbal, naštěstí pro nás, neproměňovali.