5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2020-2021

--

--

--

--

FOTO, VIDEO: Nová Bystřice doma porazila Lomnici, k vidění byly krásné přímáky domácích

14. P. Bobál , 38. M. Šachl (vl.) , 45. J. Havel , 67. J. Janoušek - 17. V. Strouha , 24. T. Kabele
16

Nová Bystřice vedla nad Lomnicí, které se podařilo otočit. To samé se ale povedlo domácím, kteří tak získali tři body.

Pět branek za poločas

Již v 5. minutě obdržel zkušený domácí středopolař Frühauf žlutou kartu za faul, kterým přerušil rychlý brejk hostů. V 9. minutě se domácí hráči i fanoušci dožadovali odpískání pokutového kopu po zákroku na Havla, sudí však situaci posoudil jinak a hrálo se dál. Ve 13. minutě domácí zahrávali přímý kop, do vzduchu se pověsil Bobál, ale hlavou minul branku. Ve 14. minutě se domácí Havel dostal do brejku, zvolil přihrávku a Petr Bobál sám před brankářem nezaváhal, 1:0. Radost domácích trvala pouze do 17. minuty, kdy za zraněného brankáře Podolského zaskakující Janata nedokázal stlumit lehkou střelu z vápna, míč vyrazil na tyč, od té míč putoval po brankové čáře a dle signalizace asistenta rozhodčího i kousek za ní. Autorem branky byl určen Vojtěch Strouha, 1:1. Ve 24. minutě se hosté dostali do vedení. Domácím se nepovedl rohový kop a hosté upalovali do brejku 4 na 3. Rychlou kombinaci zakončil přesnou střelou z vápna k tyči Tomáš Kabele, 1:2. Ve 29. minutě se Lomnice znovu dostala k nebezpečné střele. Tu však dokázal Janata vyrazit na roh. Ve 38. minutě zahrávali domácí přímý kop a centr do vápna prodloužil hlavou za sebe přesně k tyči Michal Šachl a vstřelil si vlastní branku, 2:2. O chvíli později po dalším přímém kopu pálil domácí Celý z voleje vedle branky. Ve 45. minutě se domácí dožadovali po faulu na Havla opět penalty, ale sudí viděl faul několik centimetrů před vápnem a následoval přímý kop z hranice šestnáctky. Jiří Havel pověsil míč přesně do šibenice a zařídil Bystřici poločasové vedení 3:2.

Janoušek navýšil vedení Bystřice, k vidění byly další krásné přímáky

Druhý poločas byl již o poznání klidnější. V 58. minutě uklidil odražený míč po centru do branky hostů z deseti metrů Jakub Janoušek a zvýšil na 4:2. Hostům začaly vidětelně docházet síly a domácí se dostávali do dalších šancí. V 67. minutě postupoval Bobál po krásné přihrávce sám na brankáře, ale vyběhnuvší gólman dokázal jeho zakončení zlikvidovat. O minutu později střílel Frühauf po přihrávce aktivního Havla ze šestnáctky, ale hostující brankář předvedl dobrý zákrok. O chvíli později zahrával Havel přímý kop ze zajímavé pozice. Jeho střelu na bližší tyč dokázal opět vyrazit výborný hostující brankář Vala.

V závěru byly k vidění další dva zajímavé přímé kopy oba souboje mezi Frühaufem a Valou vyhrál hostující gólman, jednou s pomocí tyče.

TJ Jiskra Nová Bystřice
Aleš Benkovský - hráč: Prvních 20 minut bylo z naší strany trochu vlažnějších, i když jsme se dostali do vedení, kdy Králíček precizně uvolnil Havla, který pak předložil tutovku Bobálovi. Hostům se za první poločas povedli dva brejky, první po naší ztrátě na půli hřiště, druhý po našem rohovém kopu, obě ty situace vyřešili velmi dobře a šli do vedení. Nás vrátila do hry standardka a vlastní gól Šachla. Přeskupili jsme rozestavení a ještě do poločasu nás Havel dostal do vedení krásnou střelou z přímého kopu. Druhý poločas už byl jasně v naší režii, Lomnici docházeli síly. Několikrát je podržel gólman Vala, který předvedl několik skvělých zákroků. Obrana pracovala kompaktně a do větší šance už jsme hosty nepustili. 15 minut před koncem nás krasným volejem uklidnil Janoušek, společně s Havlem náš nejlepší hráč. Jsme rádi za domácí 3 body.

A. Janata [-] - V. Brabec [-] , R. Schmidt [-] , P. Celý [-] , A. Benkovský [-] - J. Janoušek [-] , L. Králíček [-] (88. J. Kaiseršot [-] ) , M. Feytl [-] (46. F. Kopřiva [-] ) , D. Frühauf [-] - P. Bobál [-] (76. R. Schramhauser [-] ) , J. Havel [-]