13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2015-2016

--

--

Pačejov doma pohodlně přehrál Mochtín + FOTO

0

Už první půle napověděla mnohé o rozložení sil v zápase, kdy domácí Pačejov přivítal celek Mochtína. Ve druhé půli pak domácí už jen zvyšovali svůj náskok. V brance opět zářil Kuba Kozlík.

Pačejov si vybojoval vedení, Kozlík tradičně podržel v horkých chvílích

Oba týmy, vědomy si důležitosti tohoto zápasu, do něj vstoupily velice opatrně. Jako první se osmělili domácí. Ve 20. minutě založil ve středu hřiště akci Víťa Panuška, Jarda Kubaň posunul míč na Pepu Hlůžka a ten poslal domácí do vedení. To mohl o tři minuty později Pačejov ještě zvýraznit. Honza Dytrt vybojoval u pomezní čáry zdánlivě ztracený míč, předložil ho zcela volnému Jaroslavu Kubaňovi, ale ten těsně minul Kodešovu branku. Ve 25. minutě se ve stejné situaci na druhé straně ocitl mladý Zbyněk Smolík, ale Kuba Kozlík ho vychytal. Pro vývoj utkání se jako rozhodující ukázala 31. minuta. Po faulu Filipa Peloucha dostali hosté příležitost zahrávat pokutový kop, ale Kozlík bravurně kryl střelu zkušeného Jiřího Dolejše.  A Pačejov trestal. Ve 40. minutě uvolnil Dytrt na křídle Pepu Ticháčka a jeho centr parádní střelou přetavil Jaroslav Kubaň ve druhou branku v mochtínské síti.

Mochtín korigoval až v samém závěru

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji a v 50. minutě musel Kozlík opět zachraňovat. V 53. minutě se míč po ose Dytrt – Ticháček dostal k volnému Jaroslavu Kubaňovi, který míč uklidil do prázdné branky. To ještě ze strany domácích nebylo všechno. V 61. minutě předvedl skvělou individuální akci Patrik Žák, v pokutovém území se uvolnil jeden na jednoho a umístěnou střelou do Kodešova protipohybu zvýšil už na 4:0 pro Pačejov. Týž hráč v 77. minutě ještě nastřelil břevno. Hosté korigovali až v samotném závěru, kdy Jiří Dolejš v 87. minutě pokazil Kozlíkovi čisté konto. Co už ale nepokazil, to byla radost domácích ze zaslouženého vítězství.

TJ Sokol Pačejov
Tomáš Cihlář: "Domácí měli v tomto zápase doslova nůž na krku, ale zvládli ho na jedničku."

TJ Sokol Mochtín
Jiří Toman: "Myslím si, že jsme vstoupili do utkání docela aktivně, byli jsme lepší než domácí, pak jsme dostali po takovém brejku soupeře góla na 1:0 a po gólu jsme měli penaltu, kterou jsme nedali, což si myslím, že ovlivnilo průběh zápasu. Měli jsme pak ještě tutovku, tu jsme nedali, soupeř pak dal do poločasu na 2:0, to si myslim, že zápas rozhodlo. Ve vstupu do druhé půlky jsme se to snažili nějak otočit, měli jsme tam dvě dobré šance, ale trefili jsme gólmana soupeře, který chytal velice dobře, je to dobrý gólman, a pak jsme dostali třetího góla a asi bylo utkání rozhodnutý.“

J. Kozlík [-] - V. Panuška [-] (38. P. Pavelec [-] ) , J. Hlůžek [-] , P. Polena [-] , V. Klásek [-] , J. Kubaň [-] (79. P. Hosnedl [-] ) , J. Dytrt [-] (59. L. Šmrha [-] ) , J. Ticháček [-] , F. Pelouch [-] (67. V. Šeba [-] ) , P. Žák [-] , M. Kubaň [-]

P. Kodeš [-] - P. Zahálka [-] (46. P. Šveňha [-] ) , P. Švátora [-] (67. J. Bejvl [-] ) , J. Cihlář [-] , J. Žiak [-] (79. J. Pretzelmayer [-] ) , T. Dolejš [-] - Z. Toman [-] , Z. Smolík [-] - J. Čeleda [-] (79. T. Velek [-] ) , J. Dolejš [-] - J. Flodr [-]

ŽK: 31. F. Pelouch , 43. P. Polena , 70. P. Žák - 54. J. Cihlář .
Hráči zápasu: J. Kozlík - J. Dolejš .
Místo: Pačejov. Počet diváků: 100. Rozhodčí: KAFKA Václav - ČERMÁK Vladimír, DOKSANSKÝ Tomáš.