6.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2021-2022

--

--

Jankovu B stačil jeden přesný zásah k vítězství nad Římovem.

19

Do Římova zamířil Jankov B, který měl v hlavě výsledkově povedený duel s Borkem, kdy do poslední minuty mohl myslet na remízu. Naopak domácí po vydařeném utkání se Srubcem nezvládli duel s rezervou Olešníku/ Temelína.

Parádní střela Mauera rozhodla poločas.

Zápas začali lépe hosté a po sedmi minutách se dostali do vedení, kdy se parádní střelou prosadil Matěj Maurer. 0:1 Hostující hráči Jankova byli i nadále aktivnější, ale další vyloženou šance si nevytvořili. Domácí se do hry začali pomalu dostávat až od poloviny prvního poločasu, ale ani oni si žádnou vyloženou brankovou příležitost nevytvořili. Jelikož se v druhém poločase už nic zajímavého nestalo, tak se šlo na poločasovou přestávku za stavu 0:1

V druhém poločase gól nepadl.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí s vidinou něco se zápasem udělat a to se jim alespoň herně dařilo. Do koncovky se, ale bohužel dostávali jen sporadicky, a když se přeci podařilo, tak vše zlikvidoval ve velké pohodě chytající brankář Šturma. Ten byl sice jednou překonán, ale branka nebyla správně uznána pro faul útočícího hráče. Římov  musel v záměru hru otevřít a hosté z Jankova spoléhali na rychlé brejky. Z toho vznikla i největší šance druhé půle, ale ve samostatný únik Strády zlikvidoval brankář Kothánek. V závěrečných minutách zápasu nelze odepřít snahu domácích alespoň o vyrovnání, ale hosté si již výsledek pohlídali.

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva (hráč): Kluci makali až do konce ,ale branku jsme nevstřelili už dva zápasy a podle toho to i dopadlo.

SK Jankov B
Matěj Mauer (hráč): "Bylo to náročné utkání plné nepřesností, a tím pádem také hodně fyzicky náročné, protože jsme si to dělali těžké sami. Osobně bych řekl, že první půle byla pro oko určitě pohlednější než druhá půle, kdy jsme se snažili přidat druhý gól a víceméně jenom nakopávali dopředu a snažili se uhrát souboje a něco si vytvořit. Sice jsem dal vítězný gól, ale kdybych nebyl kopyto, mohl jsem přidat další dva a mohlo se to dohrávat v klidu, takhle to kluci museli vzadu hasit, ale díky bohu, že se to podařilo dotáhnout do vítězného konce a bereme 3 body do tabulky. A musím taky zmínit skvělý výkon Jakuba Beníška, který vybojoval hodně balónů a byl takřka všude."

J. Kothánek [-] - F. Kukačka [-] , M. Bauer [-] , P. Hynšt [-] , T. Michalko [-] , P. Maršík [-] , P. Žáček [-] , L. Froněk [-] , P. Crkva [-] , R. Brožka [-] , J. Blažek [-]