1.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2021-2022

--

Zápas byl zrušen

Počátky na domácím hřišti podlehly Obratani

9

V dohrávce 1. kola OP Pelhřimov přivítaly Počátky na svém hřišti Obrataň. Do utkání vstouvala v roli favorita Obrataň, pro kterou byly body ze hřiště Počátek povinnost. Naopak domácí mohli vzhledem ke špatné formě jenom překvapit.

Hosté šli do vedení po brance Tomoviče

Do úvodního dějství vstoupili aktivněji hosté, kteří si také vytvořili slibné brankové příležitosti, ale žádná z nich neskončila brance soupeře. Po první půlhodině hry se tak skóre neměnilo a domácí se také pokusili ohrozit branku Obrataně. Ovšem i pokusy Počátek dokázal zneškodnit hostující brankář Vilímek. Ve 37. minutě už šli hosté do vedení, když se z rohového kopu prosadil Tomovič, jehož prudký centr si nešťastně za svá záda srazil domácí  brankář Škeřík. Na úvodní branku navázal opět Tomovič a ve 40. minutě tak zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Prosadil se krásně z trestného kopu. Na Tomoviče poté navázal Doležal, který zakončil pohlednou akci hostujícího celku. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:3 pro Obrataň.

Hosté ve druhém poločase přidali ještě tři branky

Do druhého poločasu vstoupili opět lépe hosté a zaslouženě si připsali další branku. Tentokrát se po přesné kombinaci prosadil Fišer. Dalších dvacet minut mohli místní fanoušci vidět mnoho příležitostí, ale žádnou gólovou radost. Ta se objevila až v 74. minutě, když se prosadil P. Kudrnáč. O minutu později museli domácí dohrávat v deseti, jelikož byl za hrubé nesportovní chování vyloučen Smejkal. Na konečných 0:6 upravil po rohové kopu D. Kudrnáč. Šťastnější byli tedy v tomto utkání hosté z Obrataně, která si odvezla všechny body.

TJ Spartak Počátky
V. Škeřík [-] - T. Schejbal [-] , T. Kyba [-] (14. J. Smejkal [-] ) , A. Kocmánek [-] (72. Š. Kysela [-] ) , R. Měkuta [-] (80. M. Karas [-] ) , L. Matys [-] , M. Konvalinka [-] , M. Pavlíček [-] , O. Plášil [-] , J. Dvořák [-] , L. Plášil [-]

SK Obrataň
F. Vilímek [-] - M. Vesecký [-] (74. M. Vlach [-] ) , J. Pavelec [-] , O. Pražák [-] , L. Menšík [-] , P. Fišer [-] , F. Tomovič [-] (80. M. Heřman [-] ) , M. Kudrnáč [-] , P. Kudrnáč [-] , R. Doležal [-] , L. Vlach [-] (46. D. Kudrnáč [-] )

ŽK: 54. Š. Kysela - 52. J. Pavelec . ČK: 75. J. Smejkal .
Počet diváků: 15. Rozhodčí: OBRANEC Dušan - KARAS Antonín (N), TÁBORA Rudolf (N).