7.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2021-2022

--

Nové Syrovice doma nestačily na Moravské Budějovice

22. J. Kosmák , 47. K. Svoboda (p.) , 53. K. Svoboda , 55. J. Čech , 73. K. Svoboda
11

Vedoucí tým soutěže z Moravských Budějovic zvítězil na půdě Nových Syrovic a upevnil si první místo tabulky

Hosté o gól lepší

Moravské Budějovice zajížděly v neděli na horkou půdu Nových Syrovic. Tradičně tvrdé utkání z obou stran začali lépe hostující fotbalisté, kteří celý zápas drželi otěže pevně v rukou. První velká šance utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Po kombinaci středem hřiště a následné kolmé přihrávce se dostal k míči Vojtěch Dušek. Ten po zasekávačce obránci narazil na připraveného Pavla Nováka v brance Nových Syrovic, který míč vyrazil pouze k JanuHoreckému, ale hostující středopolař z malého vápna prázdnou branku přestřelil. Druhá šance utkání přišla dvě minuty na to. Matouš Neubauer však přečíslení tři na jednoho vyřešil zbytečně zbrkle a branku přestřelil. Další minutu na to šel Josef Kosmák sám na domácí branku, ale zakončil opět nad horní tyč. Hostující hráči zvedali předčasně ruce o deset minut později. Na střílený centr Vlastimila Novotného si na přední tyč naběhl Vojtěch Dušek, ale Pavel Novák domácí mužstvo po výborném zákroku držel nad vodou. Po následném rohovém kopu se však k odraženému míči dostal na vápně Matouš Neubauer a do jeho střely z voleje strčil špičku Josef Kosmák, čímž poslal míč do protipohybu brankáře - 0:1. Vstřelená branka opět hostující mužstvo ukolébala, ale větší hrozba ze strany domácích dlouho nepřicházela. Šanci na dva nula mohl vytvořit ve 35. minutě aktivní Vojtěch Dušek, ale jeho přihrávka pod sebe adresáta nenašla. Ve 43. minutě tak mohl přijít trest za zahazování příležitostí. Domácí kanonýr Miroslav Sosnar vystihnul malou domů ale v samostatném úniku mířil mimo tři tyče. Další šance už v první pětačtyřicetiminutovce nepřišla.

Hosté ještě skóre navýšili

Do druhého poločasu vlétli hostující hráči jako uragán a zápas definitivně rozhodli během deseti minut druhé půle. Nejdříve se hned v první minutě po skrumáži ve velkém vápně míč zakutálel pod nohy Jana Horeckého, který mířil opět do odkryté branky. Na brankové čáře ale domácí kapitán Milan Procházka míč odehrál rukou a pískala se penalta. Tu si postavil nejlepší střelec Moravských Budějovic Kamil Svoboda a nedal domácímu brankaři šanci - 0:2. O šest minut na to zvyšoval Kamil Svoboda svým druhým gólem už na rozdíl třídy. Vojtěch Dušek si pohrál s domácím obráncem a našel Kamila Svobodu na zadní tyči, který se prosadil netradičně hlavou - 0:3. Dokonáno bylo v 55. minutě. Petr Benda prošel přes tři protihráče a narýsoval krásnou uličku JanuČechovi, jenž v samostatném úniku vymetl pavučiny levé šibenice - 0:4. Skóre uzavřel sedmnáct minut před koncem Kamil Svoboda, který využil nedorozumění v domácí obraně a po kličce brankáři zvyšoval na nula pět. S blížícím se závěrečným hvizdem přicházela na hřiště nervozita a docházelo k tvrdým zákrokům. Situace na hřišti vyvrcholila vyloučením domácího Jakuba Dubského, které zápas prakticky také ukončilo. "Áčko" Moravských Budějovic tak vyhrálo na hřišti Nových Syrovic 0:5

SK Moravské Budějovice
Kyzlink Tomáš, hráč: Do prvního gólu jsme hráli výborně a vytvořili si během první půlhodiny asi tři nebo čtyři další tutovky, které jsme ale neproměnili. Po vstřeleném gólu jsme přestali hrát a zápas by se vyvíjel jinak, kdyby domácí Mirek Sosnar svoji šanci v závěru poločasu proměnil. Do druhé půle jsme vlétli a během deseti minut rozhodli celé utkání. Mrzí mě, že jsme nebyli více efektivní v první půlhodině, udělali jsme si zápas zbytečně těžší. V závěru už šlo jen o to udržet nervy na uzdě a vyhnout se zranění. Vyhráli jsme zaslouženě.