1.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Nováček utržil krutou porážku

0

Šmolovům se ve Ždírci nepovedla taktika zabezpečené obrany. Ždírec využil chyby hostů a potrestal je šesti brankami.

Obrana nefungovala

První poločas jasně ovládli domácí, kteří měli ve svých rukou taktovku zápasu. Hosté přijeli s taktikou zabezpečené obrany a spoléhání na brejky. Jenže ta jim příliš nevyšla a byla jen otázka času, kdy se Ždírec gólově prosadí. Na otevření skóre si musel ale počkat až do 40. minuty, kdy Jakub Tlustý zatáhl balon po lajně a stříleným centrem přehodil gólmana a míč tak zapadl do sítě.

Domácí polevili, ale hostům nepřálo štěstí

Do druhého dějství vstoupili lépe Šmolovy. Kdyby po prvních deseti minutách vedli 3:1, tak by se nikdo nemohl divit. Jenže svoje šance zahodil Vaněček, Dočkal a nakonec i Beran. Netrefili prázdnou bránu a poté nastřelili břevno a tyč. Ždírec vypadal, jako když si myslí, že vítězství přijde samo. Pak se ale domácí vzpamatovali a přidali dalších pět branek. Brankostroj druhého poločasu nastartoval David Bříza, který se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a balon dorazil mezi tři tyče. Stejný hráč se trefil ještě jednou a dvakrát ho napodobil Lukáš Malinský a jednou se ještě prosadil Fajt.

TATRAN Ždírec nad Doubravou B
Tomáš Máša, trenér Ždírce: „Pochválit všechny hráče, že to v tom úmorném vedru zvládli. Bylo to děsný. Výsledek byl sice jednoznačný, ale myslím, že pro ně byl moc krutý. Výhra nám určitě pomůže takhle na začátek.“

T. Vymetal [-] - Z. Pleva [-] , P. Fajt [-] , F. Němec [-] , M. Ondráček [-] (74. J. Sýkora [-] ) , L. Polanský [-] - J. Tlustý [-] (80. M. Kolář [-] ) , J. Zahradník [-] , J. Matějka [-] - D. Bříza [-] (86. O. Beran [-] ) , L. Malínský [-]

TJ Šmolovy
M. Dygrýn [-] - L. Koblížek [-] , M. Horák [-] , R. Polák [-] , M. Jaroš [-] , O. Kruml [-] - M. Petr [-] (60. V. Kučírek [-] ) , M. Švec [-] (74. L. Vaněček [-] ) , T. Beran [-] - J. Dočkal [-] , A. Vaněček [-] -

ŽK: 55. L. Polanský - 22. R. Polák , 65. M. Petr .
Hráči zápasu: L. Malínský , D. Bříza .
Místo: Ždírec nad Doubravou. Rozhodčí: ONDRÁČEK Milan - FULIER Zdeněk, KOPECKÝ Milan.