10.kolo, Vysočina | Jihlava | Okresní přebor , 2015-2016

--

Brtnice po dlouhé době konečně za tři body!

6. R. Marek , 13. A. Frolda , 16. R. Marek , 90. A. Frolda - 56. O. Klimeš , 68. P. Mach
0

Další utkání nabídlo zápas dvou trápících se celků, Brtnice přivítala Nadějov. Brtnice po dobrém rozjezdu v posledních kolech ztrácela, Nadějov nezažívá již od začátku podzimu ideální období, a bodů nemá na rozdávání. Zápas nakonec přinesl 6 branek, domácí nakonec konečně zvítězili, když brali tři body za výsledek 4:2.

Gólová čtvrthodinka dostala Brtnici na koně

Že to Brtnice myslí s útokem na tři body seriózně, ukázal Richard Marek již v 6. minutě, když vypálil na Čejkovu branku, jeho střelu mírně tečoval nadějovský bek a bylo z toho rychlé vedení 1:0. A ve 13. minutě slavili domácí hráči druhou branku v Čejkově síti. To se prosadil navrátivší se kanonýr Aleš Frolda a bylo to už 2:0. A hrůzostrašnou čtvrthodinku z pohledu Nadějova završil v 16. minutě opět Richard Marek, který zvyšoval svou střelou už na 3:0. Takový nástup hosté určitě nečekali a trvalo notnou dávku minut, než se z toho vzpamatovali. Nicméně jejich hra byla chaotická, postrádala nápad a myšlenku, hosté se uchylovali pouze k dlouhým nákopům. S těmi si až na pár výjimek domácí beci dokázali poradit, takže se hosté logicky do žádné brankové příležitosti nedostali, poločas tedy skončil 3:0

Domácí museli dohrávat v devíti lidech

Do druhého poločasu domácí dvakrát vystřídali, což se posléze ukázalo jako kardinální chyba. Ale postupně. V 50. minutě musel odstoupit kapitán Vyskočil a domácí byli o deseti hráčích. Toho využil v 56. minutě Ondřej Klimeš, jehož zakončení vedlo ke snížení na 3:1. Následně musel odstoupit i dvougólový Richard Marek, jehož zradil natažený sval. V 68. minutě pak hosté opět korigovali a dostali se na dostřel, kdy se prosadil Petr Mach a rázem to bylo 3:2. Domácí se tak nyní museli spoléhat na skálopevnou obranu a vyrážet do brejků, jiná možnost nebyla. Hosté hru otevřeli a to byla voda na mlýn domácích. V 90. minutě si vzal na půlce míč Aleš Frolda, pelášil sám na brankáře a dočkal se své druhé branky v zápase, 4:2. Domácí tak i v 9-ti lidech dokázali vyhrát, ačkoliv je to stálo mnoho sil. Nadějov se i nadále trápí a už bude potřeba, aby bodoval, aby měl relativně klidnou zimu.

TJ Sokol Brtnice
Michal Plaček, obránce: " Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, když jsme drželi balon na zemi, tak kombinační hrou jsme se dostávali do šancí, výsledek pro hosty mohl být daleko krutější, ale naši útočníci byli milosrdní. Díky bohu za tři body i s početnou marodkou a doufám, že příště budeme opět úspěšní."

TJ Mír Nadějov
Marek Čejka, brankář: " Poslední zápasy se trápíme v koncovce a domácí vyhráli zaslouženě."

J. Plaček [-] - M. Plaček [-] , J. Zelený [-] (46. T. Smolík [-] ) , P. Kružík [-] , Z. Doležal [-] - T. Doležal [-] , Z. Brussmann [-] , R. Marek [-] , I. Dostál [-] (46. J. Kružík [-] ) - A. Frolda [-] , J. Vyskočil [-]

M. Čejka [-] - Z. Doležal [-] , O. Klimeš [-] , T. Pech [-] , P. Mach [-] - K. Klimeš [-] , J. Krejčí [-] , J. Slabý [-] , P. Pytlík [-] - L. Klimeš ml. [-] , M. Tlačbaba [-]

ŽK: 64. A. Frolda - 56. P. Mach , 83. M. Tlačbaba .
Hráči zápasu: T. Doležal , A. Frolda - P. Mach .
Místo: Brtnice. Počet diváků: 60.